"אם נפשה חשקה יש תהליך של גיור". אהריש ו (צילום: הדס פארוש, פלאש 90, חדשות)
"אם נפשה חשקה יש תהליך של גיור". אהריש ו | צילום: הדס פארוש, פלאש 90, חדשות

חתונתם של העיתונאית הערבייה לוסי אהריש והשחקן היהודי צחי הלוי ממשיכה לעורר תגובות במערכת הפוליטית. לאחר שאמש (רביעי) השתלח חבר הכנסת חזן בזוג, התייחס הבוקר שר הפנים דרעי בריאיון לאילנה דיין בגל"צ לחתונת השניים. "אם נפשה חשקה ביהדות יש תהליך של גיור. זה עניין פרטי שלהם. אבל עם כל הכאב, אני כיהודי נגד הדברים הללו, כי אנחנו חייבים לשמר את העם היהודי", אמר דרעי.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

עם זאת הדגיש דרעי כי הוא אינו מקבל את דבריו של חזן שטען כי אהריש התחתנה עם הלוי "במטרה לפגוע במדינתנו". לדבריו של שר הפנים "זוג שאוהבים מתחתנים, אבל גם לה וגם לבחור שהתחתן אתה זה לא דבר נכון. יהיו להם ילדים, תהיה להם בעיה במדינת ישראל במעמד שלהם. אסור לנו לעודד דברים כאלה, אנחנו חייבים לשמר את העם היהודי".

הזוג המאושר ביום החתונה (צילום: חדשות)
הלוי ואהריש | צילום: חדשות

גם חבר הכנסת סמוטריץ' הביע את מורת רוחו מהחתונה. "סביר להניח שאם ההורים או הסבים וסבתות של שלי יחמוביץ' וסתיו שפיר היו מתבוללים הן לא היו גרות כאן במדינה היהודית. נורא פשוט. מה שמדהים זה שהמברכים הם אלה שרוצים להקים כאן מדינה פלסטינית כדי לשמור על הרוב היהודי ואז להתבולל ולאבד אותו שוב", כתב.

זאת לאחר שיחימוביץ' ושפיר תקפו בחריפות את דברי חזן ובירכו את הזוג. "אוכלי המוות סברו שרק טהורי דם רשאים להתקיים ומי שהתחתן עם מוגלגים נחשב בוגד דם. וסליחה שהשתמשתי במטפורה מעודנת מדי", כתבה יחימוביץ'.

חבר הכנסת חזן כתב בחשבון הטוויטר שלו אמש: "‏לא מאשים את לוסי אהריש שפיתתה נפש יהודי במטרה לפגוע במדינתנו ולמנוע מעוד צאצאים יהודים להמשיך את השושלת היהודית - להיפך, היא מוזמנת להתגייר. כן מאשים את צחי המתאסלמלוי שלקח את פאודה צעד אחד רחוק מדי - אחי, צא מהסרט". את דבריו חתם במילים: "לוסי, זה לא אישי, אבל דעי: צחי אחי ועם ישראל עמי, די להתבוללות!".