הסרטון של אורן חזן (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות)
חזן. תקף - והותקף | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות

חבר הכנסת אורן חזן (הליכוד) העביר אמש (רביעי) ביקורת על נישואי השחקן היהודי צחי לוי והעיתונאית הערבייה לוסי אהריש – ועורר עליו את זעם הגולשים: חבר הכנסת חובב השערוריות פרסם בעמודיו ברשתות החברתיות טקסט חריף נגד הזוג, שהיום נודע כי הוא נישא בתום ארבע שנות זוגיות סודית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"‏לא מאשים את לוסי אהריש שפיתתה נפש יהודי במטרה לפגוע במדינתנו ולמנוע מעוד צאצאים יהודים להמשיך את השושלת היהודית – להיפך, היא מוזמנת להתגייר", כתב. "כן מאשים את צחי המתאסלמלוי שלקח את פאודה צעד אחד רחוק מדי – אחי, צא מהסרט". את דבריו חתם במילים: "לוסי, זה לא אישי, אבל דעי: צחי אחי ועם ישראל עמי, די להתבוללות!".

דבריו של חזן התקבלו בביקורת נוקבת מצד חברי כנסת מהאופוזיציה וגם מהקואליציה: "הפנים הגזעניות, החשוכו, המביכות שאי אפשר להסתכל עליהן יותר. רק תדמיינו מה יקרה אם הליכוד יקבל שוב 30 מנדטים ויותר", צייץ ח"כ יואל חסון מהמחנה הציוני. ח"כ מירב בן ארי מ"כולנו" צייצה: "מזל טוב ללוסי ולצחי אני לא משתפת ציוצים דוחים כי זה רגע מקסים וצריך לזכור רק את הברכות".

ח"כ שלי יחימוביץ' הגיבה לדבריו של חזן תוך שימוש במונחים מהעולם הספרותי של "הארי פוטר": "אוכלי המוות סברו שרק טהורי דם (Pure-bloods) רשאים להתקיים ומי שהתחתן עם מוגלגית נחשב בוגד דם. וסליחה שהשתמשתי במטאפורה עדינה מדי".

חיצי הביקורת הוטחו בחזן גם מקרב הגולשים שהגיבו בכעס: "'השושלת היהודית'? אתה שומע את עצמך? באיזה זכות אתה מתערב בדבר הכי פרטי של שני אנשים שאתה לא מכיר ומעליב אותם? בשביל זה אתה נבחר ציבור?", זעם גולש אחד בפייסבוק, ואחרת כתבה: "אורן תבדוק את הגיבנת שלך. מי שמך לשפוט זוג אוהב, אתה מבייש את היהדות שלי. מזל טוב לזוג המדהים".

הזוג המאושר ביום החתונה (צילום: חדשות)
אהריש ולוי, הערב | צילום: חדשות

גם בטוויטר ספג חזן לא מעט ביקורת. "אתה בושה לכנסת ולעם ישראל היקר לך כל כך. גזען חשוך ומרושע. אפילו הפטריוטיות המעוותת שלך נשמעת כל כך לא אמינה. זו פשוט החלטה מושכלת שגזענות תעזור לך בפריימריז. בוז", כתבה גולשת אחת. אחרת צייצה: "מזל טוב ללוסי ולצחי. אורן חזן, מזל טוב גם לך, שברת שיא חדש של גועל וטמטום".

כמובן שבין התגובות הזועמות נרשמו תגובות התומכות בדבריו של חבר הכנסת ויוצאות נגד נישואי הזוג. עם זאת, נראה שהתגובות השליליות זכו לתמיכה רבה יותר ועל כן הן אלה המובילות בפוסטים המדוברים.

תגובת רשת 13 על דבריו של אורן חזן הערב: "אנחנו מוקיעים את הדברים שאמר חזן. אנחנו גאים בשני הטאלנטים שלנו, לוסי אהריש וצחי הלוי. רשת, כחברה, מאמינה באהבת חינם, בכבוד הדדי ללא קשר לדת, מין או גזע, ומאחלת ללוסי וצחי חיים מאושרים יחד".