מצעד הגאווה בירושלים (ארכיון) (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות)
מצעד הגאווה בירושלים (ארכיון) | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90, חדשות

הפתעה בהסכמים הקואליציוניים של עיריית ירושלים: ראש עיר הנכנס, משה ליאון, חתם על הסכמים קואליציוניים עם כל הסיעות החרדיות והדתיות בעיר, אולם לאחרונה חתם הסכם שכזה גם עם סיעת מרצ, בהובלת לורה ורטון, כמו גם עם גורמים פלורליסטיים נוספים. הסכמים אלה הם כנראה האחראיים לסעיף מפתיע, הנוגע לקהילה הגאה בעיר.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בהסכם הקואליציוני בין משה ליאון לבין סיעת מרצ מופיע סעיף 20, תחת הכותרת "דגשים" להסכם, ובו נכתב: "ראש העיר וסיעת מרצ מכבדים את כל תושבי העיר ללא הבדל דת, גזע, מגדר ונטייה מינית ומאמינים כי יש לאפשר לכל אדם לנהל את אורח חייו על פי רצונו תוך כבוד הדדי וכיבוד חוקי המדינה".

במילים אחרות: עיריית ירושלים, לראשונה, מכירה באופן הצהרתי ופומבי, שחור על גבי לבן, בקהילה הגאה. מדובר לא רק בהומואים ולסביות – אלא גם בטרנסג'נדרים ובכל קשת הזהויות המיניות והמגדריות.

הסיעות החרדיות ככל הנראה לא היו מודעות לסעיף הזה, אולם במרצ התעקשו עליו וליאון הסכים, על מנת להרחיב את הקואליציה שלו – בה, נכון להיום, לא חברה הסיעה הגדולה ביותר, "התעוררות" של עופר ברקוביץ' המובס.

ליאון. הפתעה בהסכם (צילום: חדשות)
ליאון. הפתעה בהסכם | צילום: חדשות

אייל לוריא פרדס, השני ברשימת מרצ ירושלים וממובילי המחאה הגאה בקיץ האחרון, התייחס לפרסום ואמר: "נגמרו הימים בהם ניתן להתעלם מהקהילה הגאה או לפקפק בלגיטימיות של עצם קיומנו. אנחנו כאן כדי להישאר ובכל מקום - כולל בבירת ישראל. זהו הישג היסטורי ותקדימי בירושלים שמהדהד את מסרי המחאה מהקיץ האחרון".

עופר ארז, מנכ"ל הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות, בירך גם הוא על ההסכם ואמר: "הקהילה הגאה היא חלק בלתי נפרד ממרקם החיים בירושלים וזהו עוד ביטוי להבנה הזאת בקרב הירושלמים. אנו מברכים על ההחלטה של ראש העיר לאון בשיתוף מרצ בהובלת לורה ורטון ואייל לוריא פרדס, ואנו מקווים להמשיך את שיתוף הפעולה עם העירייה למען ירושלים גאה וסובלנית שיש בה מקום וכבוד לכולם".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו