עשיתי טעות, אמרתי מילים שלא היו במקומן": השר לשיתוף פעולה אזורי צחי הנגבי התנצל בשנית על דבריו הבוקר (חמישי) שלפיהם יש הבדל בין תל אביב ליישובי הדרום, ואמר כי הוא מודע לכך שהן "גרמו כאב עצום" לתושבי הדרום. בריאיון ב"שש עם סיון רהב מאיר" הוא אמר שהוא מצדיע "לגבורת התושבים" והוסיף כי הוא מקווה שהם מבינים שהדברים "נאמרו בהיסח הדעת".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אני מקווה שהדברים שאמרתי כעת יבהירו שאני מבין שהם היו שגואים ולא היו בכוונת מכוון", אמר הנגבי. "אני מכיר לעומק את הכאב שלהם. נסעתי לשדרות בלי פמליה ובלי תקשורת כדי לשמוע מה קורה להם".

ראש הממשלה נתניהו התייחס אף הוא שוב לדברי הנגבי וכינה אותה "אמירה מקוממת". לדבריו, "על אף ההתנצלות בעקבותיה, אני חייב להעמיד דברים על דיוקם. דין שדרות כדין תל אביב. הביטחון של תושבי הדרום חשוב בדיוק כמו הביטחון של שאר תושבי ישראל. אנחנו בעיצומה של מערכה. צריך אורך רוח, קור רוח ונחישות. אנחנו נערכים להמשך".

בריאיון לתכנית דקל-סגל בגלי צה"ל אמר הבוקר הנגבי כי "תושבי הדרום לא זניחים, אבל יש הבדל בין ירי על בירתה הכלכלית של ישראל ונתב"ג עם כל המשמעויות העצומות של כך, לבין ירי על העוטף". בנוסף כינה את המתקפה של חמאס, שבמהלכה נורו למעלה מ-460 רקטות ופצצות מרגמה בתוך יממה, "מתקפה מינורית" שהייתה לה עילה מוצדקת.

‫"דבריי הבוקר כוונו לכך שמערכה רחבה בעזה הייתה מובילה בהכרח לקרבנות רבים בקרב לוחמינו, לירי מסיבי על תל אביב, לפגיעה כלכלית קשה, לפגיעה בתנועה האווירית לישראל ולהשלכות על המשק ועל התיירות", הבהיר השר בפוסט ההתנצלות.

פגיעת רקטה שנורתה מעזה בבית באשקלון (צילום: נתי שוחט, פלאש 90, חדשות)
הפגיעה הישירה בבית באשקלון | צילום: נתי שוחט, פלאש 90, חדשות
מחאת הנוער  בעוטף על הפסקת האש (צילום: חדשות)
"אנחנו לא סוג ב'" | צילום: חדשות

בעקבות הסערה הפוליטית, ראש הממשלה נתניהו הגיב על דברי הנגבי והבהיר: "שולל לחלוטין את ההבחנה בין העוטף לבין תל אביב". נתניהו הדגיש בתגובתו כי "התוקפנות של חמאס איננה 'מינורית'. אין הבחנה בין הירי של חמאס לעבר יישובי הדרום לבין ירי לכל אזור אחר במדינת ישראל". בכירים נוספים בליכוד מתחו ביקורת על הנגבי וקראו לו לחזור בו מדבריו וכי אינם תואמים את השקפות הליכוד.

גם באופוזיציה מיהרו לגנות את דברי השר. יושב ראש המחנה הציוני אבי גבאי כתב: "על פי צחי הנגבי על תושבי תל אביב אסור לחמאס לירות. על תושבי הדרום מותר לירות". הוא תקף את התנהלות הממשלה מול המציאות בדרום ואמר כי "על פי הממשלה אי אפשר להגן על תושבי הדרום. שלטון שאין לו ערכים, שמבדיל בין דמם של אזרחי ישראל, חייב ללכת הביתה".