דוד אמסלם, רוני אלשיך (צילום: הדס פרוש, יונתן סינדל פלאש 90)
אמסלם ואלשיך | צילום: הדס פרוש, יונתן סינדל פלאש 90

היעד הבא של המשטרה: ח"כ אמסלם? מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך נפגש הערב (ראשון) עם ארבעה מפכ"לים בדימוס, ששטחו בפניו עצות והמלצות להתמודדות עם המתקפה הפוליטית נגדו ונגד המשטרה כולה. בין העצות: פנייה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בבקשה לאשר חקירה פלילית נגד ח"כ דודי אמסלם (הליכוד) בעבירת סחיטה באיומים, בעקבות הצעת "חוק ההמלצות" ונסיונותיו לכאורה להרתיע את בכירי החוקרים בחקירות ראש הממשלה. אמסלם בתגובה: מזכיר את המשטר בארגנטינה בסוף שנות ה-70.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הארבעה - רפי פלד, יהודה וילק, דודי כהן ומשה קרדי - הגיעו ללשכתו של המפכ"ל בתל אביב. בפגישה עלתה הצעה נוספת, לפיה יש לזרז את סיכום החקירות בתיקים 1000 ו-2000 כדי לגבש חוות דעת בהם עוד לפני שתושלם חקיקת היוזמה של אמסלם.

חבר הכנסת אמסלם פרסם תגובה לידיעה בחשבון הטוויטר שלו. "הידיעה המרעישה של נוסבאום מזכירה לי את המשטר בארגנטינה בשנות ה- 70", כתב.

בשבועות האחרונים מקדם אמסלם מספר חוקים שנועדו להגביל את סמכות המשטרה, בהם "חוק ההמלצות", שעבר בקריאה טרומית ונועד למנוע מהמשטרה לגבש המלצות בעד ונגד העמדה לדין - אלא להעביר את הראיות כמות שהן לידי הפרקליטות, שתגבש בעצמה חוות דעת. הדבר צפוי להאריך את משך עבודתה של הפרקליטות, שתצטרך "להתחיל מאפס" את התהליך, ולהכביד עוד יותר את העומס על המערכת.

בנוסף, יזם אמסלם הצעת חוק שתגביל את שכרו של מפכ"ל המשטרה, במקביל להעלאת שכרו של ראש הממשלה. "מפכ"ל המשטרה מקבל 97,400 שקלים, ושוטר שמתגייס מקבל 6,000", הסביר בראיון לאולפן שישי. "בעולם המושגים שלי זה לא יכול להיות. אז אם הוא ירוויח 40 אלף והוא (השוטר) ירוויח 10,000 זה לא יותר טוב? זה לא נשמע יותר סביר?".

אמסלם טען בריאיון כי יש להשוות את שכרו של המפכ"ל לשכרו של חבר כנסת. "הגשתי הצעת חוק לפיה תקרת השכר הכי גבוהה בכנסת ישראל צריכה להיות של ראש הממשלה", המשיך אמסלם. "מכאן תחליטו – ראש הממשלה הוא מנהל את כל העסק, לא יכול להיות שאנשים מרוויחים יותר ממנו. אם הייתי מפכ"ל המשטרה לא הייתי לוקח 100 אלף שקל, מצפונית לא הייתי יכול".