רשות השידור בי-ם, ארכיון (צילום: פלאש 90, יונתן סינדל)
תשוקם או תיסגר? רשות השידור | צילום: פלאש 90, יונתן סינדל

פרסום ראשון - המתווה להצלת רשות השידור? יו"ר ועדת הכנסת, מקורבו של נתניהו ח"כ יואב קיש, נפגש הערב (שני) עם ראשי הוועדים של רשות השידור - והגיע איתם להסכם עקרונות ראשון לגבי ההתייעלות הנדרשת. במגעים, שבוצעו תוך עדכון נתניהו, מנסה קיש לצמצם את עלויות רשות השידור על מנת שאלו ידמו להוצאות המשוערות של התאגיד - ובכך לשכנע את כחלון להסיר את התנגדותו למהלך.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

קיש נפגש עם ששת הוועדים ברשות והגיע איתם להבנות. אלו העקרונות, שטרם זכו לברכת הדרך של ההסתדרות, אך קיבלו את תמיכתו של ראש הממשלה:

300 עובדים מרשות השידור יפוטרו לפי ההסכם הראשוני, קיצוץ דיפרנציאלי יבוצע ברשות השידור בשיעור של 15% ותהליך השיקום של רשות השידור יימשך עד יוני 2017.

ח"כ יואב קיש (ארכיון)
ח"כ יואב קיש | צילום:

כמה יחסוך ההסכם שהושג?

קיש מעריך שצעדים אלו יחסכו 100 מיליון שקלים ובכך הוא מתקרב לעלות ההפעלה ויהיה ניתן לשכנע את כחלון בצעד. שעות ספורות קודם לכן הצהיר נתניהו כי רשות השידור תשוקם במושב הקרוב: בעקבות הדברים אמר כחלון לחברי סיעתו "הגיע הזמן להגיד לנתניהו - עד כאן".

לא במקרה בחר השר כחלון להשתמש בדבריו בסיסמת המאבק של אנשי תאגיד השידור שעתידו מוטל בספק. במהלך שיחתו עם חברי שיחתו אמר כחלון כי זהו מבחנם כסיעה בקואליציה. "אני מבין כשצריך להעביר מאות מיליונים למלחמה או להקמת בית חולים, אבל לא לגחמה", טען שר האוצר.

זיגזג פוליטי. כולנו תרוץ עם הליכוד? (צילום: מארק ישראל שלם, פלאש 90, חדשות)
המשבר נמשך. נתניהו וכחלון | צילום: מארק ישראל שלם, פלאש 90, חדשות

בכירים מסיעתו של כחלון (כולנו) הוסיפו ואמרו כי "לפי ההגיון של נתניהו שאפשר לשקם גופים שפורקו, כמו עובדי הנמלים". בשלב זה נראה כי גם נתניהו וגם כחלון נמצאים על עץ גבוה. מדובר בסיפור פוליטי, אך כחלון משתמש בתפקידו כשר האוצר במנוף כספי במאבק, תוך שהוא נשען על העלויות הגבוהות שעלול לגרור מהלך שיקום רשות השידור.

בסביבתו של ראש הממשלה נתניהו משיבים אש בעקבות התנהלותו של כחלון. מקורב לרה"מ אומר היום כי מדובר בקרב פוליטי לכל דבר. "כחלון צריך להבין שזה התקציב האחרון שלו לפני הבחירות", אמר והבהיר: "אם יש תאגיד - אין מס על דירה שלישית וכחלון לא יוכל לקדם את המהלכים שברצונו לבצע בתקציב".