נתניהו וכחלון (צילום: רויטרס, חדשות)
קרב פוליטי. נתניהו וכחלון | צילום: רויטרס, חדשות

משבר תאגיד השידור הציבורי "כאן" הופך לקרב פוליטי בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון. על רקע הכרזתו של נתניהו הערב (שני) בפתיחת מושב הכנסת על שיקום רשות השידור, אמר כחלון לחברי סיעתו "הגיע הזמן להגיד לנתניהו - עד כאן".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

לא במקרה בחר השר כחלון להשתמש בדבריו בסיסמת המאבק של אנשי תאגיד השידור שעתידו מוטל בספק. במהלך שיחתו עם חברי שיחתו אמר כחלון כי זהו מבחנם כסיעה בקואליציה. "אני מבין כשצריך להעביר מאות מיליונים למלחמה או להקמת בית חולים, אבל לא לגחמה", טען שר האוצר. 

בכירים מסיעתו של כחלון (כולנו) הוסיפו ואמרו כי "לפי ההיגיון של נתניהו - אפשר לשקם גופים שפורקו, כמו עובדי הנמלים". בשלב זה נראה כי גם נתניהו וגם כחלון נמצאים על עץ גבוה. מדובר בסיפור פוליטי, אך כחלון משתמש בתפקידו כשר האוצר במנוף כספי במאבק, תוך שהוא נשען על העלויות הגבוהות שעלול לגרור מהלך שיקום רשות השידור.  

התאגיד יפוצל? (צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, חדשות)
"לא להעביר כספים לגחמה". תאגיד השידור | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, חדשות

בסביבתו של ראש הממשלה נתניהו השיבו אש בעקבות התנהלותו של כחלון. בשלב זה קיים נתק בין השניים ואין מגעים בין הלשכות. הדוגמה הבולטת לכך היא היעדרותו של כחלון מפתיחת מושב הכנסת.

מקורב לרה"מ אומר היום כי מדובר בקרב פוליטי לכל דבר. "כחלון צריך להבין שזה התקציב האחרון שלו לפני הבחירות", אמר והבהיר: "אם יש תאגיד - אין מס על דירה שלישית וכחלון לא יוכל לקדם את המהלכים שברצונו לבצע בתקציב". הדברים מבטאים למעשה קריאת תיגר על כל המדיניות הכלכלית של כחלון. 

יחד עם זאת, בליכוד מבהירים כי אין שום קשר בין שיקום רשות השידור לבין המס על דירה שלישית. "הציטוט שהובא אינו על דעתנו, הכוונה היא להביא לרשות שידור יעילה במסגרת התקציבית הקיימת", אמרו בליכוד.