שעות ספורות בלבד לאחר שנשלח למעצר בית, התראיין היום (שלישי) ח"כ באסל גטאס לרשת אל-גז'ירה ואמר כי מעצרו הוא חלק מגל של הסתה. "המטרה שלו היא לבצע חיסול פוליטי של חבר כנסת ערבי", אמר גטאס. "אני חושב שזה חלק מההידרדרות הפוליטית שחלה בישראל שכוללת את הגזענות, את עליית הימין ואת הקיצוניות הפוליטית והדתית. אנו מוכנים בכל מצב לשלם כל מחיר שיידרש כדי להגן על זכויותינו ועל זכויות עמנו ואסירינו בפרט". הפרשה נחשפה לראשונה בחדשות 2 בשבוע שעבר על ידי משה נוסבאום.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"היה ברור מהרגע הראשון שהמעצר הזה, שהוא תקדים של המשטרה נגד חבר כנסת, הוא חלק מהניפוח הפוליטי של התיק הזה, האשמת חבר כנסת ערבי בכך שביצע עבירות ביטחוניות, ולי היה ברור מהרגע הראשון שלא עשיתי שום דבר ממה שאומרים", הוסיף גטאס. "הקשר שלי באופן אישי כחבר כנסת עם האסירים הפלסטיניים בבתי הכלא ידוע. אני עוקב אחר הבעיות שלהם ומבקר אותם בבתי הכלא. זה כבוד וגאווה מבחינתי. לא ביצעתי שום דבר ממה שאומרים".

היום שלח בית המשפט את ח"כ גטאס ל-10 ימי מעצר בית, לאחר שלא קיבל את בקשת המשטרה למעצר בית של חודש וחצי. המשטרה תוכל לבקש בעת הצורך להאריך את התקופה. בנוסף למעצר הוטלה על גטאס ערבות אישית של 50 אלף שקל והוצא לו צו עיכוב יציאה מהארץ למשך 180 יום. גטאס חשוד בהחדרת טלפונים סלולריים לאסירים ביטחוניים. למרות מעצר הבית, יורשה גטאס להגיע עם ליווי להצבעות ודיונים בכנסת.

המחבל וואליד דקה (צילום: חדשות 2)
המחבל ווליד דקה | צילום: חדשות 2

אתמול החליט בית המשפט להאריך את מעצרו של ח"כ גטאס ביממה, זאת בניגוד לבקשת המשטרה שביקשה להאריך את המעצר בארבעה ימים. זמן קצר לפני הארכת המעצר, הובילו החוקרים את גטאס לחקירה נוספת - ראשונה ויחידה מאז שנעצר ביום שישי.

במהלך החקירה נשאל גטאס שוב האם יהיה מוכן לעימות עם האסיר ווליד דקה, המחבל שעמו נפגש ח"כ גטאס בכלא - והוא השיב בחיוב. בהמשך שאלו החוקרים את ח"כ גטאס אם במהלך העימות יסכים לחזור על הגרסה שמסר בשבוע שעבר לפני מעצרו. גטאס השיב כי יהיה מוכן לעימות, אך לא להפליל את האסיר.

ח"כים מהרשימה המשותפת מפגינים לשחרורו (צילום: דוברות בל"ד)
הפגנה לשחרורו של גטאס | צילום: דוברות בל"ד