בית המשפט שלח היום את ח"כ באסל גטאס ל-10 ימי מעצר בית, לאחר שלא קיבל את בקשת המשטרה למעצר בית של חודש וחצי. המשטרה תוכל לבקש בעת הצורך להאריך את התקופה. הפרשה נחשפה לראשונה בחדשות 2 בשבוע שעבר על ידי משה נוסבאום.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בנוסף למעצר הוטלה על גטאס ערבות אישית של 50 אלף שקל והוצא לו צו עיכוב יציאה מהארץ למשך 180 יום. מוקדם יותר הבוקר עצרה היחידה הארצית של משטרת ישראל את אחיו של ווליד דקה, המחבל שעמו נפגש ח"כ גטאס בכלא, בחשד למעורבות בהחדרת הטלפונים הסלולריים לאסירים ביטחוניים. העצור הנוסף המתגורר באזור טול כרם, חשוד שהעביר את המעטפות בהן היו הטלפונים הניידים והמסמכים שאותם החדיר ח"כ גטאס על פי החשד לכלא. החשוד בן ה-65 יובא בהמשך היום לבית משפט השלום בראשון לציון לדיון בהארכת מעצרו.

ח"כים מהרשימה המשותפת מפגינים לשחרורו (צילום: דוברות בל"ד)
חברי בל:ד בהפגנה למען גטאס. אתמול | צילום: דוברות בל"ד

אתמול החליט בית המשפט להאריך את מעצרו של ח"כ גטאס ביממה, זאת בניגוד לבקשת המשטרה שביקשה להאריך את המעצר בארבעה ימים. זמן קצר לפני הארכת המעצר, הובילו החוקרים את גטאס לחקירה נוספת - ראשונה ויחידה מאז שנעצר ביום שישי. במהלך החקירה נשאל גטאס שוב האם יהיה מוכן לעימות עם האסיר וליד דקה -  והוא השיב בחיוב.

המחבל וואליד דקה (צילום: חדשות 2)
ווליד דקה. ארכיון | צילום: חדשות 2

בהמשך שאלו החוקרים את ח"כ גטאס אם במהלך העימות יסכים לחזור על הגרסה שמסר בשבוע שעבר לפני מעצרו. גטאס השיב כי יהיה מוכן לעימות, אך לא להפליל את האסיר.

האסיר ווליד דקה הורשע בחטיפת ורציחת החייל משה תמם ב-1984 ונידון למאסר עולם. עונשו נקצב והוא צפוי להשתחרר בתוך 3-4 שנים מהכלא. לדעת חוקרי המשטרה, דקה תכנן עם אחיו שנעצר הבוקר את הכנת המעטפות עם הטלפונים הניידים. החוקרים אף חושדים כי האסיר קיים שיחת טלפון עם ח"כ גטאס לפני הביקור המדובר באמצעות טלפון מוברח אחר שהגיע לידיו בכלא. כך, האסיר דקה הפנה את גטאס להיפגש עם אחיו, בכדי שזה ימסור לו את המעטפות - ויחדיר אותן לכלא קציעות בו הוא מרצה את עונשו.