ינסה לשחזר את המנדטים שקיבל ב-2015. עודה (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות)
החרים לוויית פרס ונאם לזכר ערפאת. עודה | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות

יו"ר הרשימה המשותפת השתתף בטקס לזכר ערפאת, שר הביטחון מיהר לתקוף: בפוסט שהעלה היום (חמישי) יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן לעמוד הפייסבוק שלו, הוא פרסם תמונה בה נראה ח"כ איימן עודה נואם בטקס ברמאללה לציון 12 שנים למותו של יו"ר הרשות הפלסטינית יאסר ערפאת - מעמד שליברמן ניצל כדי לגנות את התנהלותו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"להגיע ללוויה של פרס בירושלים הוא לא מוכן, לנאום לזכר ערפאת היום ברמאללה - כן", כתב השר ליברמן, שהבטיח להמשיך להפעיל את הכלים העומדים לרשותו כדי למנוע מעודה לכהן כחבר בכנסת ישראל. "נמשיך לפעול כדי שהוא גם לא יהיה חבר בכנסת בירושלים אלא מקסימום חבר במועצה הפלסטינית ברמאללה", הבהיר.

רק לפני כחודש, ביקש ליברמן מיו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן, להעביר החלטה מחייבת בהנהלת הקואליציה על החרמת הרשימה המשותפת בכנסת עקב החלטת חבריה להחרים את טקס הלוויה של הנשיא התשיעי שמעון פרס ז"ל.

ליברמן (ארכיון) (צילום: פלאש 90 מרים אלסטר, חדשות)
תוקף. השר ליברמן | צילום: פלאש 90 מרים אלסטר, חדשות

ליברמן אמר אז כי החלטתם של חברי הכנסת מהרשימה המשותפת להחרים את הלווייתו של פרס הייתה חציית קו אדום וכי אי אפשר לעבור על כך לסדר היום: "חברי הרשימה המשותפת הוכיחו שאין טעם יותר להתדיין איתם או אפילו להתווכח עימם, וכי יש לקבל החלטה מחייבת על החרמת כל ההופעות והנאומים שלהם במליאת הכנסת".

יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה הגיב אז לדבריו של שר הביטחון, ואמר: "שיא חדש של שפלות הוא שהאיש שכל מורשתו הפוליטית בנויה על שנאה וקיטוב מנסה ללמד אותנו כיצד צריך לבנות גשרים. אך כידוע היוזמות של ליברמן לפגוע בייצוג הפוליטי של האזרחים הערבים מתהפכות עליו ורק מחזקות אותנו, כך שההפחדות שלו רק מעצימות את הרשימה המשותפת. נמשיך לפעול בכל הזירות, כולל בזירה הפרלמנטרית, לקידום השלום והשיוויון".