ליברמן (ארכיון) (צילום: פלאש 90 מרים אלסטר, חדשות)
חרם כולל? ליברמן | צילום: פלאש 90 מרים אלסטר, חדשות

‎שר הביטחון קורא לחרם כולל על הח"כים הערבים: השר ויו"ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, ביקש מיו"ר הקואליציה ח"כ דוד ביטן, להעביר החלטה מחייבת בהנהלת הקואליציה על החרמת הרשימה המשותפת בכנסת. רה"מ נתניהו נעתר להצעה והורה להחרים את נאומי חברי הכנסת מהרשימה המשותפת לפחות בישיבת הכנסת הראשונה לאחר פתיחת מושב החורף, זאת כתגובה להחרמת הלוויית הנשיא התשיעי, שמעון פרס ז"ל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

‎בישיבת ראשי המפלגות שהתקיימה היום בצהריים במשרד ראש הממשלה, אמר השר ליברמן כי החלטתם של חברי הכנסת מהרשימה המשותפת להחרים את הלווייתו של פרס הייתה חציית קו אדום - וכי אי אפשר לעבור על כך לסדר היום.

השר ליברמן אמר כי חברי הרשימה המשותפת הוכיחו שאין טעם יותר להתדיין איתם או אפילו להתווכח עימם, וכי יש לקבל החלטה מחייבת על החרמת כל ההופעות והנאומים שלהם במליאת הכנסת. ‎השר ליברמן גם ביקש מחבר מפלגתו, ח״כ עודד פורר, לפנות גם לסיעות העבודה ויש עתיד על מנת שגם הן, כמפלגות ציוניות, יצטרפו למהלך.

יו״ר הרשימה המשותפת, ח"כ איימן עודה הגיב לדבריו של שר הביטחון, ואמר: "שיא חדש של שפלות הוא שהאיש שכל מורשתו הפוליטית בנויה על שנאה וקיטוב מנסה ללמד אותנו כיצד צריך לבנות גשרים. אך כידוע היוזמות של ליברמן לפגוע בייצוג הפוליטי של האזרחים הערבים מתהפכות עליו ורק מחזקות אותנו, כך שההפחדות שלו רק מעצימות את הרשימה המשותפת. נמשיך לפעול בכל הזירות, כולל בזירה הפרלמנטרית, לקידום השלום והשיוויון".

גם ח"כ אחמד טיבי הגיב לדברים, ואמר: "קשקשן הבטחון ממשיך לעסוק בדיבורים ובספינים. אני מוכן להעריך שהמנוח מתהפך בקברו בשעה שהבריון השכונתי מגלם את תפקיד הדורמן בלוויתו". עוד הוסיף ח"כ טיבי: "ליברמן אישית אחראי למותם של הרבה חפים מפשע משני הצדדים שהוא אפילו לא טרח לבוא ללוויות שלהם".