רה"מ מעדיף שאשאר לצדו בכנסת (צילום: פלאש 90 - הדס פרוש)
הושעה לחודש. ח"כ אורן חזן | צילום: פלאש 90 - הדס פרוש

ועדת האתיקה של הכנסת החליטה היום (רביעי) להשעות את חבר הכנסת אורן חזן (ליכוד) מהכנסת לחודש בשל שורת תלונות שהוגשו נגדו. בראש התלונות הטענה כי לעג לחברת הכנסת קארין אלהרר (יש עתיד) בשל נכותה. עוד נטען כי כינה חברי כנסת נוספים בכינויי גנאי, בהם מיקי רוזנטל (המחנה הציוני).

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני שבוע, בשעה שהכנסת הצביעה על חוק הגיוס, נשמע חזן כשהוא צועק לעבר אלהרר: "את צריכה שעיסאווי יעזור לך?". חברי כנסת אחרים האשימו אותו בלעג לנכותה של אלהרר, בעוד חזן טען כי הדברים לא כוונו לאלהרר ונועדו רק להזהיר מפני הצבעות כפולות במשכן.

בתום אותה ההצבעה ניגש לפיד ליו"ר הכנסת אדלשטיין ודרש ממנו להרחיק לאלתר את חזן מהמליאה: "יושב חבר כנסת אחד, לועג באופן קונסיסטנטי לנכות של חבר כנסת אחר, אתה לא יכול לא לעשות משהו? הוא יושב שם וצוחק עליה", אמר.

בימים האחרונים החליפו חזן ואלהרר האשמות ההדדיות: חזן, שננזף על ידי ראש הממשלה, טען בריאיון ל"אולפן שישי" כי "צריך לעמוד על עניין ההצבעה הכפולה, אבל מסיטים את השאלה החוקית. לא אמרתי לה שפריג' יעזור לה".

"נעלבתי ולא עלבתי"

לדבריו, הוא ספג עלבונות קשים כאשר ניסה לחשוף את העניין - גם מאלהרר עצמה: "בליל ההצבעה עצמה, אחרי שההצבעה נחשפה, הטיחו בי העלבות קשות עד כדי קריאות מוות - אלהרר קראה לי 'זבל' ו'תמות'. ישבתי שם, נעלבתי ולא עלבתי, לא התייחסתי אליה".

"למצוא טיפול מערכתי". אלהרר (צילום: חדשות 2)
ח"כ קארין אלהרר | צילום: חדשות 2

"אני באמת מרגיש פגוע ומאוד כואב - לא יכול להיות מצב שבו בכל פעם שאני אומר את האמת ומטיח את הדברים בפרצוף בוחרים להעליב אותי ברמה האישית, דמי מותר", סיכם חזן. "הסיפור הוא ההצבעה הכפולה. אם באיזשהו אופן פגעתי בה אני מתנצל".

אלהרר, לעומת זאת, הגדירה את האירוע בריאיון לחדשות סוף השבוע כ"עלבון הכי קשה שספגתי בחיים". אלהרר הסבירה את המקרה שעורר את זעמו של חזן, בו הצביע עבורה פריג' במהלך הצבעות התקציב: "היה לי קושי, וביקשתי מעיסאווי שיצביע בשבילי, יש לי אישור לזה".