רה"מ מעדיף שאשאר לצדו בכנסת (צילום: פלאש 90 - הדס פרוש)
ח"כ חזן לעג לאלהרר (ארכיון) | צילום: פלאש 90 - הדס פרוש

שוב מבוכה בכנסת: מליאת הכנסת אישרה הלילה (שני) את התיקונים לחוק השוויון בנטל שגיבשו החרדים, ברוב של 49 תומכים מול 36 מתנגדים. את ההצגה גנב שוב חבר הכנסת אורן חזן, שלעג לחברת הכנסת קארין אלהרר בשל נכותה, בפעם השנייה בתוך פחות משבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הצעת החוק שאושרה הלילה במליאת הכנסת מבטלת כמעט לחלוטין את החוק שיזמה "יש עתיד" בכנסת הקודמת. אך שלוות נפשם של חברי מפלגתו של יאיר לפיד לא נבדקה רק בהצבעה, וזאת לאחר שחבר הכנסת אורן חזן (הליכוד) שב והקניט את חברת הכנסת קארין אלהרר בשל נכותה.

רק לפני כמה ימים נאלץ ראש הממשלה נתניהו להתנצל בפני חברת הכנסת אלהרר (יש עתיד), לאחר שחבר הכנסת אורן חזן האשים אותה בהצבעה כפולה. אלהרר הסובלת מנכות ביקשה אז את עזרתו של איש מרצ עיסאווי פריג' בהצבעה, מה שגרם לחזן לתקוף אותה.

יולי אדלשטיין (צילום: פלאש 90 יונתן סינדלר, חדשות)
אדלשטיין: "יש לי איזה בעיה" | צילום: פלאש 90 יונתן סינדלר, חדשות

לפיד: "צריך לזרוק אותו מפה"

על פי טענת חלק מחברי הכנסת, בהם יו"ר מפלגתה של אלהרר יאיר לפיד, חזר חזן להקניט את אלהרר תוך שהוא קורא לה "צריכה שעיסאווי יעזור לך?". בתום ההצבעה ניגש לפיד ליו"ר הכנסת אדלשטיין ודרש ממנו להרחיק לאלתר את חזן מהמליאה.

"יושב חבר כנסת אחד, לועג באופן קונסיסטנטי לנכות של חבר כנסת אחר, אתה לא יכול לא לעשות משהו. הוא יושב שם וצוחק עליה", אמר. אדלשטיין השיב לו "יש לי איזה בעיה" - ובכך ככל הנראה התייחס לעימות הפומבי שלו ושל חזן, במהלכו נטען כי חזן איים על יו"ר הכנסת. לפיד השיב כי בכל מקרה תוגש תלונה נגד חזן "אבל צריך לזרוק אותו מפה. תעיף אותו מהמליאה".

לדברים האלו שהטיחו חבר הכנסת יאיר לפיד ואחרים, הגיב אורן חזן בדף הטוויטר שלו כשצייץ: "לפיד ובוז'י מתחרים בבכיינות. יהיר (יאיר לפיד) שהתבוסות הליליות לא עושות לו טוב רץ להתבכיין עלי ליו"ר הכנסת: 'תוציא אותו.. תוציא אותו..' יש למישהו טישו?".