"לא פניתי אליה ולא צחקתי עליה": ח"כ אורן חזן מהליכוד עורר השבוע סערה נוספת, כאשר נשמע מעיר לח"כ הנכה קארין אלהרר במהלך ההצבעה על חוק הגיוס ואומר לה: "את רוצה שעיסאווי (פריג', חבר הכנסת ממרצ) יצביע עבורך?". הוא זכה לגינויים רבים וגם לנזיפה מראש הממשלה בנימין נתניהו, אך הוא שב וטוען כי לא אמר את הדברים: בריאיון ל"אולפן שישי" אמר חזן כי הסיקור הוא חלק מהרדיפה התקשורתית "של השמאל והתקשורת". ח"כ אלהרר (יש עתיד), לעומת זאת, טוענת כי פני הדברים שונים לחלוטין - והריאיון המלא איתה ישודר מחר (שבת) בחדשות סוף השבוע. לריאיון עם חזן היא סירבה להגיב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חזן שב ואמר הערב בריאיון כי הוא ראה את ח"כ פריג' מצביע במקום אלהרר, הזמן שהיא הייתה עסוקה במכשיר הטלפון הנייד: "צריך לעמוד על עניין ההצבעה הכפולה, אבל מסיטים את השאלה החוקית. לא אמרתי לה שפריג' יעזור לה". לדבריו, הוא ספג עלבונות קשים כאשר ניסה לחשוף את העניין - גם מאלהרר עצמה: "בליל ההצבעה עצמה, אחרי שההצבעה נחשפה, הטיחו בי העלבות קשות עד כדי קריאות מוות - אלהרר קראה לי 'זבל' ו'תמות'. ישבתי שם, נעלבתי ולא עלבתי, לא התייחסתי אליה".

לדברי חזן, שמונה לסגן יו"ר הכנסת אך הושעה מניהול ישיבות המליאה בעקבות תחקיר חדשות 2 בעניינו, "הסיפור התחיל איתי מזמן, עוד לפני שנכנסתי לכנסת". חזן, שתבע את כתב חדשות 2 עמית סגל בעקבות התחקיר, העדיף לדבר על המצב הביטחוני ועל העימות בינו לבין שר הביטחון יעלון - ולא על המהומה במשכן: "אתה לא מצפה ממני לעסוק בזה כשדם נשפך ברחובות ואני זועק המלך הוא עירום".

"למצוא טיפול מערכתי". אלהרר (צילום: חדשות 2)
סירבה להגיב לריאיון. ח"כ אלהרר | צילום: חדשות 2

"זה לא קשור לסיפור עם אבא שלי"

ח"כ חזן סירב לחשוף מה בדיוק אמר לו נתניהו בשיחה בין השניים: "אני אשמור על כבוד ראש הממשלה ולא משתף בשיחות שהתנהלו בשתי אוזניים או ארבע עיניים. לא אמרתי דבר על ח"כ אלהרר, לא פניתי אליה. ראש הממשלה אמר לי ואמר בעצמו שאם הם נאמרו הם דברים חמורים ואני מסכים - לא אמרתי את הדברים". חזן הוסיף כי אחיו הוא נכה צה"ל וחלק מבני משפחתו לוקים בניוון שרירים, וגם הוא סובל מבעיות בריאותיות, ולכן לא אמר את הדברים.

רבים העריכו כי התנהגותו של חזן נובעת מפרשת ההצבעות הכפולות של אביו, הח"כ לשעבר יחיאל חזן, אך הוא מכחיש: "זה לא הסיפור עם אבא כמו הסיפור עם החברה - ההצבעה הכפולה היא הדגל של השחיתות השלטונית, אבל זו פעם שנייה שיש הצבעה כפולה בכנסת הזו ואף אחד לא זועק". חזן שב ודרש הבהרות לגבי האישור שניתן או לא ניתן לפריג' להצביע במקום אלהרר: "בריאות מלאה לכולם, אני לא מצליח להבין איך הכנסתם אותה לסיפור".

בהמשך הריאיון שב חזן לתקוף את הגורמים שלדבריו רודפים אותו: "השמאל בישראל וגם התקשורת חושבים שבממשלת 61 אני החולייה החלשה, אבל אני הכי חזק ולא אישבר ולא תרתיעו אותי ואני לא אפיל את הממשלה ולא צריך לפחד ממני. הכל התחיל עוד בכותרת 'ממשלת אורן חזן' - אני ליכודניק אמיתי, לא אפיל את הממשלה חד משמעית".

"לא אישבר, אשמור על הממשלה"

על העימות הפומבי עם שר הביטחון יעלון, אותו כינה שר אי-ביטחון, אמר: "זו אחת התקופות הקשות של המדינה, דם יהודי נשפך ברחובות ועל כן אני זועק. יעלון בחר לקחת טענות למריבה אישית, אבל אני סולח לכולם".

"אני באמת מרגיש פגוע ומאוד כואב - לא יכול להיות מצב שבו בכל פעם שאני אומר את האמת ומטיח את הדברים בפרצוף בוחרים להעליב אותי ברמה האישית, דמי מותר", סיכם חזן. "הסיפור הוא ההצבעה הכפולה. אם באיזשהו אופן פגעתי בה אני מתנצל. אני לא אישבר, אני אשמור על הממשלה ועל עם ישראל ואמשיך להגיד את הדברים כפי שהם".