חבר הכנסת אורן חזן (ליכוד), שסיפק מאז תחילת כהונתו שלל התבטאויות צבעוניות, חצה לדעת רבים את הגבול אמש לאחר שנטען כי לעג לחברת הכנסת קארין אלהרר (יש עתיד) בשל נכותה. בשיחה עם חדשות 2 Online מתעקש הבוקר (שני) חזן: "לא דיברתי עליה, זו דמגוגיה זולה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשבוע שעבר ביקשה ח"כ אלהרר, הסובלת מניוון שרירים ומרותקת לכיסא גלגלים, מח"כ עיסאווי פריג' לסייע לה בהצבעה. חזן הבחין בנעשה ועורר מהומה, מה שהוביל לכך שאלהרר פרצה בבכי וראש הממשלה בנימין נתניהו התנצל בפניה. אמש, בזמן ההצבעה על התיקון לחוק הגיוס, חברי כנסת מ"יש עתיד" טענו כי חזן קרא לעבר אלהרר - "צריכה שעיסאווי יעזור לך?". בעקבות הדברים דרש יאיר לפיד מיו"ר הכנסת לפעול נגד חזן.

"אני חושב שצריך לשים את הדברים בפרופורציות", אמר חזן לחדשות 2 Online. "חבל שבמקום להתעסק בשאלה העניינית - מתוקף איזה חוק ח"כ עיסאווי פריג' הצביע כפול בליל ההצבעות על התקציב, משתמשים תוך דמגוגיה זולה וניצול ציני כואב בחברת הכנסת אלהרר".

"אם ח"כ אלהרר נפגעה במהלך המהלך של השמאל להגן על הצבעה כפולה, אני מתנצל גם בשמי וגם בשמם", הוסיף. "למה בוחרים להגיב לשאלה לגיטימית באופן אישי? למה שאצחק עליה? אני, שיש לי נכות נשימתית".

ח"כ קארין אלהרר (צילום: ורדי כהנא)
ח"כ קארין אלהרר | צילום: ורדי כהנא

"הוא יושב שם וצחוק עליה" 

בתום ההצבעה אמש ניגש לפיד ליו"ר הכנסת אדלשטיין ודרש ממנו להרחיק לאלתר את חזן מהמליאה. "יושב חבר כנסת אחד, לועג באופן קונסיסטנטי לנכות של חבר כנסת אחר, אתה לא יכול לא לעשות משהו? הוא יושב שם וצוחק עליה", אמר.

לפיד הדגיש כי בכל מקרה בכוונתו להגיש תלונה נגד חזן, אבל שב ואמר לאדלשטיין: "צריך לזרוק אותו מפה, תעיף אותו מהמליאה".

לדברים האלו שהטיחו חבר הכנסת יאיר לפיד ואחרים, הגיב אורן חזן בדף הטוויטר שלו כשצייץ: "לפיד ובוז'י מתחרים בבכיינות. יהיר (יאיר לפיד) שהתבוסות הליליות לא עושות לו טוב רץ להתבכיין עלי ליו"ר הכנסת: 'תוציא אותו.. תוציא אותו..' יש למישהו טישו?".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.co.il

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני