ינון מגל (צילום: פלאש 90 / מרים אלסטר, חדשות)
החליט לפרוש, מגל | צילום: פלאש 90 / מרים אלסטר, חדשות

יממה לאחר שנחשף בחדשות 2 שאישה רביעית טענה כי הוטרדה מינית על ידי ינון מגל - הודיע הבוקר (שני) מגל על החלטתו לפרוש מתפקידו כחבר כנסת. מגל הודיע ליושב ראש מפלגת הבית היהודי נפתלי בנט על החלטתו וציין כי הוא משוכנע שאין במעשיו היבט פלילי, אך הוא "מבין שיש שנפגעו מהתנהלותו בעבר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"קיבלתי את הודעת ההתפטרות של ינון, זהו מעשה ראוי", אמר השר נפתלי בנט, השוהה במסע הסברה בארצות הברית. "אני מקווה שההליך בו הוא נמצא יסתיים מהר ככל האפשר ויוכל להתמסר למשפחתו ולהמשך דרכו״. שרת המשפטים וחברת מפלגתו של מגל התייחסה גם היא להחלטתו לפרוש ואמרה: "נטילת האחריות הערכית של ינון מגל היא מעשה ראוי ולא שכיח במחוזותינו".

כבר לא ח"כ. מגל (צילום: הדס פרוש, פלאש 90)
שהות קצרה במשכן, מגל | צילום: הדס פרוש, פלאש 90

פרשת מגל התפוצצה עם פרסום הפוסט של כתבת "וואלה!" רחלי רוטנר, שהאשימה את הח"כ בהתנהגות מטרידה. לפוסט הגיבה עובדת נוספת, א', שציינה שמגל חפן לה את הישבן. לאחר מכן הבהירה ברשתות החברתיות כי מגל נגע בה בניגוד לרצונה יותר מפעם אחת ושאל אותה האם היא תרצה להצטרף אליו לתא השירותים - וכל זאת בזמן שעבדה תחתיו באתר "וואלה!".

בנט ומגל (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90)
"מעשה ראוי". מגל ובנט | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

היא עדיין לא הביעה נכונות למסור עדות, אך במשטרה אומרים כי בשלב זה די בעדותה של כתבת "וואלה!" רחלי רוטנר ואין צורך בתלונה או בזימון גורמים נוספים לעדות כדי להמשיך את הליך הבדיקה.

ציטוט נוסף מהפוסט של רוטנר
צילום:

לאחר החשיפה של רוטנר ותגובתה המטלטלת של א' לפוסט שלה, עובדת נוספת סיפרה כי עברה חוויה דומה: "ביום בו ינון הודיע שהוא עוזב הוא נתן לי חיבוק צמוד ואמר לי: 'איזה כוסית'. אחר כך הוסיף: 'עכשיו כשאני לא הבוס שלך...' ולא המשיך את המשפט".

הפוסט של רוטנר נגד מגל
צילום:

העובדת תיארה את סביבת העבודה בחברת מגל: "לא הייתי היחידה, הוא תמיד היה מאד ידידותי, ואמנם לא הייתה חציית גבול אבל היה משהו צורם. היית מקבלת וייבים בתור אישה שהם לא נעימים".

שעות לאחר שצצו העדויות נגד מגל, זימן אותו יושב ראש הבית היהודי השר נפתלי בנט לשיחה - ולאחריה החליט להדיח אותו מראשות סיעת הבית היהודי. "שגיתי בעבר בהתנהלות בלתי ראויה, וקל וחומר שאינה הולמת איש ציבור כפי שאני היום", מסר מגל בבוקר שלאחר הפגישה. "אני מתנצל מעומק לבי בפני מי שנפגע ונחוש לתקן את התנהלותי וגם לשקם את הדברים במישור האישי והמשפחתי".