נתן עדות בפרשה. מגל (צילום: פלאש 90, משה שי)
ח"כ ינון מגל, ארכיון | צילום: פלאש 90, משה שי

"'כל הזמן שעבדנו יחד הייתי חרמן עלייך'" - כך תיארה עיתונאית אתר "וואלה" רחלי רוטנר שיחה שבמהלכה הוטרדה מינית לכאורה על ידי ח"כ ינון מגל עוד בימיו בעולם התקשורת. ח"כ מגל התנצל הבוקר על הדברים. בעקבות הדברים קבעו מגל ויו"ר מפלגתו נפתלי בנט פגישה להלילה ב-4 עיניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בפוסט שהעלתה הבוקר לעמוד הפייסבוק שלה, תיארה רוטנר מספר התרחשויות שבהן לטענתה התבטא מגל באופן פוגעני בתקופה שבה עבדה תחתיו במערכת האתר. בפוסט ציטטה רוטנר בשפתה דברים שמגל אמר לה בסיטואציות שונות בהן לדבריה דיבר על גופה, אחת מהן עם סיום עבודתו בתקשורת.

"'האמת היא שעכשיו אני יכול להגיד לך את זה, כי אני כבר לא הבוס שלך", ציטטה רוטנר את מגל במסיבת הפרידה שלו מעובדי המערכת. "'גם את הרגשת את המתח בינינו כל הזמן הזה שעבדנו יחד? כל הזמן שעבדנו ביחד מסתכל עלייך וחושב על הציצי שלך והתחת שלך. וגם הייתי מדבר עם אחרים על זה הרבה, על הציצי והתחת שלך, כמה שהם מחרמנים אותי'".

"כמו ספרנית בסרט פורנו"

רוטנר תיארה בפוסט שהעלתה את סביבת העבודה שבה היא ומגל עבדו יחד לכאורה ועל האופן שבו הצטייר בעיני העובדים. "הוא בנאדם כיפי, אין מה לעשות", כתבה. "הוא חברותי, חייכני, מפרגן, עם חוש הומור עצמי שזה דבר שאני תמיד מעריכה. כשחברים שלי ירדו עליו אני תמיד הגנתי עליו - לא רק כי הוא היה הבוס שלי אלא כי באמת חשבתי שהוא אחלה בחור ולא מגיע לו הזלזול הזה שהרגיש לי כמו אוטומטיות שמאלנית עיוורת למישהו שלא מספיק התיישב להם בתבנית".

"הוא אפילו הצטלם בזמנו לסרטון הצעת הנישואים שלי לאריאל (בתפקיד מגיש החדשות שמדווח על ההצעה המהממת שלי)", הוסיפה. "אני לא בחורה שנבהלת בקלות או מתרגשת מחוסר טקט של אנשים, אלוהים יודע שגם הטקט שלי לא משהו. לכן כשפה ושם ינון היה אומר לי משהו כמו 'את צריכה להתלבש יותר סקסי לתכניות שלך, שתיראי יותר כמו ספרנית מסרט פורנו' זה לא ממש הפריע לי. נו, זה ינון השובב שלנו! תמיד חושב איך להפוך דברים לסקסיים באתר! איזה מצ'וגע!".

"אין לי כלום נגד הבית היהודי"

בסוף הפוסט שהעלתה כתבה רוטנר על הסיבות שלטענתה הובילו אותה לפרסם את הדברים. "ברוך השם הוא כבר לא בעיה שלי עכשיו אלא של בנט אז לא צריך לשבור את הראש", כתבה. "לאחרונה גיליתי על עוד כמה מקרי 'חוסר טאקט' שלו כלפי בנות אחרות - ביניהם גם על מקרה שכלל נגיעות פיזיות לא רצויות, והבנתי שזה לא היה מקרה חד פעמי. שככה הוא מתנהל כי הוא חושב שזה סבבה ושהוא סתם שובב חמוד והבנות יסלחו לו תמיד".

"אני אישית לא הרגשתי כאן כמו קורבן או שחטפתי טראומה כי פחות מזיז לי דברים כאלה", המשיכה רוטנר. "אך יש אחרות שזה באמת פגע בהן, אז אולי כדאי בכל זאת לספר על החווייה המבאסת הקטנה שלי איתו, ותקחו את זה עם עצמכם לאן שאתם רוצים".

"ושיהיה ברור - אין לי כלום נגד הבית היהודי", הבהירה. "אני עצמי דתייה והמשפחה שלי מצביעה מפד"ל ו'בית יהודי' במשך שנים. אתם גם יודעים שאני לא פנאטית של מחנות פוליטיים וכבר הבעתי דעות לכאן ולכאן. אז אל תחפשו פה שום אינטרס נסתר. אני מספרת את זה פשוט כדי שתכירו עוד קצת את הבן אדם שמייצג למעננו בכנסת את ערכי היהדות".

ח"כ ינון מגל מסר בתגובה כי הוא מבקש להתנצל על הדברים. "ישנם דברים שנאמרו בין ידידים לפני הפיכתי לחבר כנסת ולא הייתי חוזר עליהם כיום, ואני מבקש סליחתו של כל מי שנפגע", מסר בהודעה שפרסם. "עם זאת, הייתי מצפה מידיד שנפגע ממני להגיד לי זאת ולא לפנות למחוזות השיימינג ברשתות החברתיות".

זמן קצר לאחר פרסום הפוסט, הגיב גם אריאל ויסמן, בעלה של רוטנר, לדברים שכתבה רעייתו ואף התייחס לסוגיית התזמון. "כמה זמן אתם חושבים שלכם היה לוקח לאזור אומץ לחשוף פרשייה בה מעורב חבר כנסת חמוש ביועצים וכוח פוליטי עצום? לרחלי זה לקח בסביבות החצי שנה. לבסוף היא החליטה לחשוף את הסיפור לאחר שבעקבות שמועות וגישושים היא הגיעה לנשים נוספות שהוטרדו בצורה קשה יותר על ידי ינון, ורחלי הבינה שלא מדובר רק בבעיה שלה". רחלי רוטנר סירבה להתייחס לידיעה.

בעקבות הפרסום כתבה גולשת אחרת על הטרדה לכאורה מצדו של מגל על ש"חפן" אותה.

בהכנת הכתבה השתתפה דפנה ליאל.