"לא למינוי מפכ"ל לפני הבחירות". אהרונובי (צילום: חדשות 2)
"לא למינוי מפכ"ל לפני הבחירות". אהרונובי | צילום: חדשות 2

פרסום ראשון: היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין הורה לשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' להשהות את מינויו של מחליף למפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו. כהונתו של זה צפויה להסתיים בחודש מאי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ממשלה חדשה אמורה לקום לקראת המועד בו תסתיים כהונתו של דנינו, ולכן קיימות שתי אפשרויות: או שכהונתו של דנינו תוארך, או שימונה לו מחליף זמני עד למינוי מפכ״ל קבוע. ההוראה הזאת תקפה גם לגבי מינויו של נציב חדש לשירות בתי הסוהר.

מלשכתו של וינשטיין נמסר כי "בנסיבות העניין נמצא כי הצורך בביצוע מינויים של קבע לתפקיד מפכ"ל המשטרה ונציב שירות בתי הסוהר בעת הזו אינו גובר במשקלו על דרישת האיפוק שעל הממשלה לגזור על עצמה, המתחייבת מהיותה בגדר שלטון-מעבר". עוד הוסיפו בלשכה כי "היועץ המשפטי לממשלה קובע שראוי להותיר את ההכרעה בעניינים חשובים אלו לממשלה הבאה שתיכון לאחר הבחירות".

וינשטיין ציין בהחלטתו כי אף שאינו חושד כי שיקוליו של אהרונוביץ' הם בלתי מקצועיים, "הרי שעדיין קיים חשש כי ביצוע המינויים בתקופה זו ייתפס מבחינה ציבורית כניסיון להכריע ערב הבחירות בסוגיה שראוי להותיר לידי הממשלה הבאה, דבר העלול להעלות חשד לפגם בהליכי המינוי גם אם, לגופם, לא דבק בהם כל פגם".

היועמ"ש דאז וינשטיין (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות)
להותיר את ההחלטה לממשלה הבאה. וינשטיין | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, חדשות

בתחילת החודש פורסם כי מרגע שנקבע מועד לבחירות, על חברי הממשלה נאסר לעסוק במינויים חדשים. לפיכך פנה אהרונוביץ' לווינשטיין וביקש ממנו חוות דעת בנוגע להכרזה על מפכ"ל חדש ועל נציב חדש לשירות בתי הסוהר.

מלשכת היועץ המשפטי נמסר לאהרונוביץ' כי אחת האפשרויות העומדות בפניו היא פנייה למפכ"ל דנינו ולנציב שב"ס פרנקו בבקשה שיסכימו להאריך את כהונתם במספר חודשים. בין היתר עולה הצורך למנוע מצב שבו נכנסים לתפקידם בו זמנית שר חדש, מפכ"ל חדש ונציב שב"ס חדש.