נתניהו וסער בימים טובים יותר (צילום: חדשות 2)
"מקבל את החלטת ראש התנועה" | צילום: חדשות 2

סופית - סער לא יקרא תיגר על נתניהו: השר לשעבר גדעון סער הודיע היום (חמישי) באופן רשמי כי לא יתמודד על ראשות מפלגת הליכוד. בהודעה שפרסם סער בעמוד הפייסבוק שלו, האשים סער את "הנסיבות שנוצרו" - תוך עקיצה להקדמת הבחירות המקדימות במפלגה על ידי נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"חברות וחברים יקרים, בימים האחרונים קיבלתי פניות רבות ומרגשות של חברים בתנועה ואזרחים שקראו לי לשוב מפסק הזמן עליו הודעתי לפני כשלושה חודשים ולהתמודד לראשות הליכוד", כתב שר הפנים ושר החינוך לשעבר. "הקשבתי לכולכם, למדתי הרבה, התייעצתי ושקלתי את הנושא בכובד הראש ובשיקול הדעת המתחייבים מהאחריות הכרוכה בהחלטה כזאת".

סער התייחס בדבריו להחלטת מרכז הליכוד אמש: "עמדתי היתה שונה, אך אני מכבד את החלטת מרכז הליכוד לקבל את הצעת ראש הממשלה ויו"ר התנועה לשנות ולהקדים את המועד שכבר נקבע לפריימריז לראשות הליכוד. בנסיבות שנוצרו ולאחר ששקלתי היטב, החלטתי שלא להתמודד על ראשות הליכוד בעת הזאת".

"אני מודה מקרה לב לכל מי שפנה: על האמון ועל התמיכה החמה. תודה! שלכם, גדעון סער", סיכם השר לשעבר את דבריו. אתמול מתח סער ביקורת על הצעת נתניהו: כאשר הגיע להצביע בביתן 10 בגני התערוכה, ציין סער כי הוא מתנגד למהלך שיזם ראש הממשלה. "לא משנים את הכללים באמצע המשחק", הוא הדגיש.

הליכוד תמך בהצעת נתניהו - שחסמה את גדעון סער

"זה דבר לא הגון - אין שום בעיה בתאריך המקורי, יש מספיק זמן כדי להגיש מועמדויות לכנסת. זו דעתי וחברי מרכז ליכוד יחליטו", הוסיף. בצאתו אמר סער: "אני מציע להצטייד בקור רוח, בסבלנות ושקט נפשי, זה הכרחי לאנשים המעוניינים להגיע לעמדות הנהגה או היו בעמדות הנהגה".

אמש החליטו חברי מרכז הליכוד לקבל את הצעתו של נתניהו להקדמת הפריימריז במפלגה ל-31 בדצמבר ולאחד את ההצבעה על ראשות המפלגה ורשימת המפלגה לכנסת. ההצעה עברה ברוב של כ-65% מקולות המצביעים, זמן קצר לאחר הכרזת לבני והרצוג על האיחוד בגוש המרכז-שמאל. לאחר ההצבעה העריכו בליכוד כי המהלך יקשה על סער להתמודד מול נתניהו.

כ-2,400 חברי מרכז הליכוד הצביעו בעשרה אתרי הצבעה ברחבי הארץ - במה שהפך במידה רבה למבחן אמון למנהיגותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בתוך התנועה. הצעתו של נתניהו קובעת גם כי יושב ראש המפלגה יוכל לשריין שני נציגים מטעמו, במקומות 11 ו-24, וכי שריוני המחוזות יחלו במקום ה-16 ברשימה וישובצו לסירוגין. סעיף נוסף קובע שריון ארבעה מקומות לנשים - עד המקום ה-34 ברשימה.