אביגדור ליברמן (צילום: חדשות 2)
"בל"ד הפכה לזרוע של חמאס". ליברמן, ארכיו | צילום: חדשות 2

על רקע הסערה סביב טקס ההוקרה שערכה קבוצת הכדורגל בני סכנין לח"כ עזמי בשארה, שנחשד בריגול לחיזבאללה, ואחרי הריאיון לחדשות 2 Online שבו האשימה ח"כ חנין זועבי כי חיילי צה"ל יותר טרוריסטים מדאעש, שר החוץ ליברמן תוקף בחריפות את מפלגת בל"ד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בפוסט שפרסם בפייסבוק תחת הכותרת "ארגון טרור ושמו בל"ד" מאשים ליברמן כי מפלגת בל"ד הפכה לזרוע של חמאס ומסייעת לו, "תוך שהיא משתמשת בכנסת לקידום הטרור ומנצלת את החסינות הפרלמנטרית של חברי הכנסת שלה".

"לאחר שמנהיגה הקודם, עזמי בשארה, ברח מן הארץ משום שנחשד בריגול נגד ישראל ובסיוע לחיזבאללה, ממשיכים חברי בל"ד ואף החריפו את פעילותם נגד המדינה", כתב ליברמן. "מספיק לציין את נסיעתם למעוז החמאס בקטאר תוך כדי מבצע 'צוק איתן' ואת ההסתה החריפה של ח"כ חנין זועבי נגד חיילי צה"ל, שאף 'הגדילה לעשות' כשקבעה שחטיפתם ורציחתם של שלושת הנערים איננה מעשה טרור".

אין תמונה
"חברי הכנסת מנצלים את חסינותם"

יו"ר ישראל ביתנו ציין כי בעבר כבר הביאה מפלגתו לפסילתה של בל"ד מהתמודדות לכנסת, אולם בג"ץ שינה את ההחלטה. "אנו נשוב ונחדש את עתירתנו לפסול את מפלגת הטרוריסטים הזו מלהתמודד לכנסת משום שהיום אף אחד כבר לא יכול להתעלם מצעדיהם הבוטים והמתריסים של אנשי בל"ד נגד מדינת ישראל, שנוגדים את החוק באופן מפורש. אין מקום בכנסת ישראל לזרוע של החמאס".

אתמול בריאיון בלעדי לחדשות 2 online טענה חברת הכנסת חנין זועבי מבל"ד כי חיילי צה"ל טרוריסטים יותר מדאע"ש. "הם בכל פעם הורגים אחד בסכין שלהם, בצה"ל בכפתור אחד (הורגים) עשרות פלסטינים", אמרה זועבי.

בריאיון התייחסה זועבי גם להחלטת קבוצת בני סכנין להעניק אות הוקרה ליו"ר בל"ד לשעבר, עזמי בשארה, שנמלט מישראל אחרי שנחשד בריגול לטובת חיזבאללה וגינתה את הקריאות להשעות את הקבוצה מליגת העל. "זו הסתה לשם הסתה, אנחנו רוצים תמיכה מכל העולם הערבי, אנו חלק מהעולם הערבי", אמרה חברת הכנסת. "עזמי בשארה, נשאר חבר שלנו, יש לנו קשרי ידידות".

"מקומה של זועבי בכלא ולא בכנסת"

התבטאויותיה של חברת הכנסת המושעית חוללו שוב תגובות נזעמות ברחבי הקשת הפוליטית וח"כים שונים קראו להפסיק את כהונתה של זועבי בכנסת ולגרשה מישראל. "יש כאן פעולה ברורה של דיבה, בגידה והמרדה. בישיבת הממשלה הבאה אדרוש להנחות את המערכת המשפטית למצוא דרך חוקית להרחיק אותה מהכנסת ולגרש אותה לאלתר מהארץ. יש גבול למה שמדינה ריבונית ואזרחים יכולים וצריכים לספוג מבוגדת עם דיפלומה", הצהיר השר ישראל כץ בתגובה לדברים.

גם ח"כ מירי רגב הצטרפה למתקפה. "היא אויבת מסוכנת לישראל ומקומה בכלא ולא בכנסת. היא מסוכנת בדברי ההסתה שלה באותה מידה של מחבלת", טענה רגב.