שוב, חברת הכנסת חנין זועבי מחוללת סערה. בריאיון בלעדי לחדשות 2 online טענה זועבי כי חיילי צה"ל טרוריסטים יותר מאנשי דאע"ש וגררה גל של תגובות נזעמות מרחבי הקשת הפוליטית וקריאות לסיים את כהונתה ולגרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בעוד בשארה הבוגד מקבל בסכנין תעודת הוקרה קופצת בת חסותו זועבי, מכנה את צה"ל צבא של רוצחים, שהם טרוריסטים יותר גרועים מדעא"ש, ומסיתה צעירים שלא להתגייס לצה"ל", כתב שר התחבורה ישראל כץ בחשבון הפייסבוק שלו בתגובה לדברים.

לדבריו, התבטאויותיה הן בגדר בגידה. "יש כאן פעולה ברורה של דיבה, בגידה והמרדה. בישיבת הממשלה הבאה אדרוש להנחות את המערכת המשפטית למצוא דרך חוקית להרחיק אותה מהכנסת ולגרש אותה לאלתר מהארץ. יש גבול למה שמדינה ריבונית ואזרחים יכולים וצריכים לספוג מבוגדת עם דיפלומה", אמר.

אין תמונה
כ"ץ נגד זועבי

יו"ר ועדת הפנים, ח"כ מירי רגב טענה כי זועבי חצתה בדבריה קווים אדומים. "בהשוואתה בין צה"ל לדאע"ש היא למעשה חייבת לחדול מלכהן בכנסת ישראל. היא הוכיחה הפעם יותר מתמיד כי היא משמשת כאויבת לישראל ומקומה אינו מתאפשר עוד בכנסת ישראל".

רגב, שלה רקורד של עימותים קולניים עם זועבי, קראה אף היא לשים את חברת הכנסת מבל"ד, מאחורי סורג ובריח: "היא אויבת מסוכנת לישראל ומקומה בכלא ולא בכנסת. היא מסוכנת בדברי ההסתה שלה באותה מידה של מחבלת".

חבר הכנסת דני דנון (ליכוד) הצטרף אף הוא למתקפה נגד זועבי שהושעתה זה מכבר מדיונים בכנסת בעקבות התבטאותה בהקשר לחטיפת ורצח שלושת הנערים בידי מחבלי חמאס. "זועבי לא מפספסת שום הזדמנות להוכיח שמקומה בבית הכלא", אמר. "אמירותיה שחצו מזמן את גבולות המוסר והצדק, מוסיפות נדבך נוסף לעתירה שהגשתי לבג"ץ בדרישה לאפשר להעמידה לדין ולסלקה מהכנסת".

"אתרום לזועבי כרטיס טיסה יוצא"

יו"ר הוועדה לקידום האישה, חברת הכנסת עליזה לביא (יש עתיד) האשימה אף היא את זועבי בבגידה. "שוב מוכיחה ח"כ זועבי בגידה וחוסר נאמנות למדינה. דבריה ההזויים מצטרפים לרצף גזעני אנטישמי של אמירות ומעשים המאפיין אותה זה מכבר, והמחייב תגובה ראויה של המחוקק", הבהירה. "לאלו הפועלים נגד חיילי צה"ל וכוחות הביטחון אין מקום בכנסת ישראל".

סגנית יו"ר הכנסת ח"כ פנינה תמנו-שטה קראה להפסיק ולתת במה להתבטאויותיה של חברת הכנסת השנויה במחלוקת. "יש להפסיק לתת במות ציבוריות לדעותיה החשוכות של זועבי שהיא דוגמה לשונאת ישראל", אמרה תמנו-שטה. "פעם אחר פעם היא מוכיחה שהיא אדם שפל, שמבזה את התואר חברת כנסת בישראל. לכל מי שמודאג, לא ירחק היום שהיא תורחק לצמיתות ממשכן הכנסת, רבים יהיו מוכנים לתרום לזועבי כרטיס טיסה יוצא מהארץ לכיוון אחד, כך גם אני".

מזכ"לית מפלגת ישראל ביתנו, פאינה קרשנבאום, רמזה כי במושב הקרוב תעביר הקואליציה את "חוקי זועבי", שימנעו מחברת הכנסת "להמשיך לכהן ואף להיחבא בעתיד. זועבי יודעת שימיה בכנסת כשגרירת החמאס, ספורים ואיתם יבוא גם סוף עידן החסינות שהכנסת נתנה לה . במושב הקרוב הכנסת תעביר ברוב גדול את חוקי זועבי שיפסלו אותה הם מכהונתה הנוכחית והן מניסיון להיבחר בעתיד".

גם בשמאל עוררו דבריה של זועבי זעם. "כן, אני יודע הכל במסגרת חופש הביטוי, אבל באמת שהגיע הזמן שהיא פשוט קצת תסתום", כתב ח"כ איציק שמולי (העבודה) בחשבון הפייסבוק שלו. "אין כאן שום דבר מלבד פרובוקציה ובטח לא ויכוח לגיטימי של ימין ושמאל, אלא רק שונאת ישראל פונדמנטליסטית שיודעת איך לסחוט את הדמוקרטיה הישראלית עד תום".