כ"ץ נגד בנט (צילום: פלאש 90, מארק ישראל סאלם, יונתן סינדל, חדשות)
כ"ץ נגד בנט | צילום: פלאש 90, מארק ישראל סאלם, יונתן סינדל, חדשות

שר התחבורה והמודיעין ישראל כ"ץ תקף היום (רביעי) את יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט וטען כי אמירות המותחות ביקורת מרומזת על הרמטכ"ל הן "פסולות ומעוותות את המציאות באופן מוחלט". את הדברים אמר כ"ץ בכנס כלכליסט, ובהם הוא שיבח את התנהלות הרמטכ"ל גדי איזנקוט: "מוביל באישור הדרג המדיני פעילות תקיפה, נועזת ויוצאת דופן בהישגיה נגד ניסיונות ההתבססות של אירן בסוריה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כ"ץ הוסיף בדבריו נגד בנט כי "הניסיונות להציג את הרמטכ"ל באמצעות התקפות חד צדדיות וסלקטיביות בתקשורת כאיזה יפה נפש שחושש לפעול נגד מחוללי טרור בעזה - הם פסולים ומעוותים את המציאות באופן מוחלט". השר הוסיף שהפעילות שמוביל איזנקוט בצפון אינה גלויה או ידועה לציבור הישראלי, אבל היא "מוכרת היטב בצד השני". לדבריו, "כשנשיא רוסיה פוטין מדבר על רה"מ נתניהו בכבוד והערכה זה כי הוא מודע היטב לנחישות הדרג המדיני וליכולתו ופעילותו של צה"ל".

באשר למתיחות בדרום אמר השר כי "הנחישות הישראלית תכריע. אני מציע לראשי האופוזיציה לא להיות להוטים למלחמה, אבל אם נידרש איננו חוששים ממנה".

היחסים העכורים בין בנט לשאר חברי הקבינט נחשפו בתחילת השבוע, אז דווח במהדורה המרכזית על חילוקי הדעות בין בנט לרמטכ"ל בנוגע לטרור העפיפונים. בעוד שבנט הביע עניין לירות במפריחי העפיפונים ובלוני הנפץ, הצבא התנגד.

למחרת התבטא ליברמן במילים חריפות ביותר נגד שר החינוך ואמר שהוא "פוליטיקאי שעושה סיבוב על גב הרמטכ"ל". בנט השיב במילים לא פחות חריפות: "ליברמן הוא שר ביטחון חלש, נבוך ושקוף. עדיף שיתמקד במיגור הטרור בדרום".