אלפי בני אדם הגיעו הערב (רביעי) לעצרת התמיכה בראש הממשלה בנימין נתניהו בגני התערוכה בתל אביב, נוכח החשדות החמורים נגדו. ראש הממשלה נאם באירוע, בו תקף כצפוי את השמאל ואת התקשורת. "מתנהל מסע ציד אובססיבי נגדי ונגד בני משפחתי, כדי להביא להפיכה שלטונית", אמר.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

נתניהו פתח את נאומו באומרו כי הנוכחים באירוע "מרגשים אותי", והודה להם על התמיכה בו וברעייתו. "אמרו לי: 'הם לא רוצים להפיל רק אותך - הם רוצים להפיל את כולנו, את הליכוד, את המחנה הלאומי. הם יודעים שהם לא יכולים לנצח אותנו בקלפי, אז הם מנסים לעקוף את הדמוקרטיה ולהפיל אותנו בלי בחירות'. אני אומר לכם - לא בכדי. הם יודעים שאנחנו מנצחים פעם אחרי פעם בבחירות כי אנחנו הבאנו את מדינת ישראל למצב הטוב ביותר בתולדותיה", הצהיר מעל הפודיום.

תומכים בראש הממשלה
תומכים בראש הממשלה | צילום:

נתניהו השתלח שוב בתקשורת, אותה כינה "פייק ניוז", וכן תקף את אהוד ברק, אותו כינה "איש ישן עם זקן חדש". לדבריו, "ישראל נמצאת בפריחה מדינית חסרת תקדים". הוא האשים: "מכיוון שגם השמאל וגם התקשורת - אותו הדבר - יודעים זאת, הם מתגייסים כעת למסע ציד אובססיבי חסר תקדים נגדי ונגד משפחתי במטרה לבצע הפיכה שלטונית".

"התקשורת והשמאל מייצרים אין סוף פרשיות, כתבות וכותרות כדי שאולי משהו יתפוס", הטיח. "אם לא צוללות, סיגרים; אם לא סיגרים, אז שיחות עם מו"ל; אם לא תיק 1000, אז תיק 2000. הם מבקשים מגורמי האכיפה: 'תנו לנו משהו, לא משנה מה'. זו לא הפעם הראשונה שהתקשורת משתמשת בתרגיל הזה". עוד הוא אמר כי "ב-1992 הם הצליחו להפיל את שמיר בהאשמת שווא, 'מושחתים נמאסתם', והם הביאו את אסון אוסלו ואוטובוסים. ב-1999 הם חזרו על התרגיל עם עמותות ברק ו'שחר של יום חדש' - שהביא את האינתיפאדה".

מפגן התמיכה בנתניהו, הערב
נתניהו ורעייתו, הערב | צילום:

ראש הממשלה אף הביע תמיכה ברעייתו, שרה - נגדה יוגש כתב אישום בגין ארבע עבירות שונות - במהלך נאומו: "הם לא יספרו לציבור שהיא תומכת ומלווה משפחות שכולות, ניצולי שואה, ילדים חולי סרטן, חיילים בודדים - במקום זה הם מעדיפים לעסוק בדברים שברומו של עולם: הנוהל להחלפת מנורה, חמגשיות, כוס התה שהוגש לאביה הצדיק על ערש דווי. איזו בושה". שרה נתניהו קמה ממקומה ונופפה לקהל בחיוך.

הפגנה למען נתניהו. לא יהיה כלום? (צילום: איתמר מינמר)
"תיקי 1000 לילה ולילה" | צילום: איתמר מינמר

לאירוע הגיעו תומכים רבים של ראש הממשלה, כשהם נושאים שלטים המחזקים את נתניהו. בין היתר נכתב בהם "המנהיג מספר 1 בעולם" ו-"בנימין נתניהו ראש הממשלה שלי". האווירה במקום הייתה תוססת, כשנרשמת הרבה עוינות כלפי השמאל והתקשורת.

מתכוננים לעצרת בתל אביב (צילום: איתמר מינמר)
מתכוננים לעצרת בתל אביב | צילום: איתמר מינמר

נציגי "הליכודניקים החדשים" הודיעו מוקדם יותר הערב כי לא יגיעו לאירוע. "סעיף ד' בחוקת הליכוד מדבר על טוהר המידות ועל חברת מופת", נימק בפייסבוק ליאור מאירי, מראשי הקבוצה. "מנבחרי הציבור שלנו היום אנחנו מצפים לאמירה ערכת ציבורית חד משמעית: אסור לאנשי ציבור לקבל מתנות בשווי עשרות או מאות אלפי שקלים, וכל זאת ללא קשר להכרעה בסוגיה הפלילית - שבה יכריעו רשויות האכיפה".  

האירוע הערב התקיים ארבעה ימים אחרי מפגן התמיכה שקיימו אנשי הליכוד בפתח תקווה, מול הפגנת השמאל בסמוך לביתו של היועמ"ש מנדלבליט. בהפגנה הזו טענו מפגינים שראש הממשלה לא צריך להתפטר גם אם יוגש נגדו כתב אישום, ויש להמתין להחלטה חלוטה של בית המשפט.

בהכנת הידיעה השתתפו דפנה ליאל, עמית סגל, משה נוסבאום ובן מיטלמן.