ג'ודי ניר מוזס שלום
מוזס-שלום. "הסתה נגד העם היהודי" | צילום: אביב חופי, חדשות

היחסים בין השר לשעבר סילבן שלום לראש הממשלה בנימין נתניהו ידעו עליות ובעיקר מורדות, אך כעת נראה שהיחסים מידרדרים פומבית גם בין בני המשפחות. ג'ודי ניר מוזס-שלום, רעייתו של סילבן, התייחסה בעמוד הטוויטר שלה לסערת הקריקטורה האנטישמית שהעלה יאיר נתניהו, וכינתה אותה "הסתה נגד העם היהודי". הציוץ של אשת התקשורת הגיע יממה לאחר שנתניהו הבן התעמת עם בנה של ג'ודי וכינה את אמו "ג'ינג'ית שקיימה רומן עם חוקר".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"סבי, סבתי ודודיי מצד אמי נרצחו בשואה בגלל הסתה כמו שהסית הבן של האיש שהכי צריך לשמור על העם היהודי", כתבה ג'ודי בתגובה לציוץ אחר של שמעון ריקלין שהתייחס לקריקטורה. ריקלין עצמו החליט כי מדובר בהתעסקות ב"שטויות", ציוץ שזכה לתגובה מג'ודי: "כנראה אתה על משהו חזק, אחרת לא היית מקל ראש".

הקריקטורה של יאיר נתניהו נגד סורוס
הפוסט שהעלה יאיר נתניהו | צילום: חדשות

כאמור, אתמול נמרוד ניר, בנה של שלום, הגיב לקריקטורה של יאיר נתניהו וכתב בעמוד הפייסבוק שלו: Kim Jong Hun. יאיר נתניהו השיב לו וכתב: "סחטיין על הלייק משולה זקן! תגיד מה עם ג׳ודי הג׳ינג׳ית והרומן שלה עם החוקר? יש התקדמות בבדיקת שיבוש הליכי חקירה בזמן שאתם מתעסקים עם חמגשיות של מני?".

"שיח מסית ומפלג"

הרמטכ"ל לשעבר, בני גנץ, התייחס היום אף הוא לפוסט של נתניהו. "הפוסט לא היה צריך להיכתב", הבהיר גנץ. "לא רק כבנים לשורדי השואה, אלא כל מי שערכים הם נר לרגליו, ללא שיוך מגזרי ופוליטי מתקומם על התוכן והסגנון. את הימים שלפני ראש השנה יש להקדיש לבקשת סליחה והפסקת השיח המשניא, המסית והמפלג".

גנץ לצד נתניהו בטקס צבאי
גנץ לצד נתניהו בטקס צבאי | צילום: דובר צה"ל

כזכור, יאיר נתניהו העלה אתמול לעמוד הפייסבוק שלו תמונה עליה כתב "שרשרת המזון" ובה מוצגות בזו אחר זו תמונותיהם של המיליארדר ההונגרי-יהודי ג'ורג' סורוס, לטאה, מכשף המזכיר את היהודים בקריקטורות האנטישמיות, אהוד ברק, אלדד יניב ומני נפתלי.

ה"דיילי סטורמר", המזוהה עם הימין הקיצוני בארצות הברית ועם תומכי עליונות הגזע הלבן, הביע תמיכה בפוסט של נתניהו וכינה אותו "אח". לאחר מכן הוסיפו גם את הציוץ של דיוויד דיוק, לשעבר בכיר בארגון הגזעני ה-KKK, שהתייחס לקריקטורה שפרסם יאיר נתניהו וגילה כלפיו אהדה.