בין המגיבים. יאיר נתניהו, ארכיון (צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90, חדשות)
יאיר נתניהו שוב מעורר סערה בפייסבוק | צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90, חדשות

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, שוב מעורר סערה בעקבות פוסט שכתב בחשבון הפייסבוק שלו. פוליטיקאים ואנשי ציבור תקפו את נתניהו על תמונה ששיתף, שלועגת למני נפתלי, אלדד יניב ואהוד ברק, וכינו אותה אנטישמית.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בתמונה אותה הגדיר נתניהו בפוסט כ-"שרשרת המזון", מוצגות בזו אחר זו קריקטורות של המילארדר ההונגרי היהודי ג'ורג' סורוס, לטאה, מכשף המזכיר את היהודים בקריקטורות האנטישמיות, אהוד ברק, אלדד יניב ומני נפתלי.

הקריקטורה של יאיר נתניהו נגד סורוס (צילום: חדשות)
התמונה שעוררה את הסערה | צילום: חדשות

בנו של ראש הממשלה זכה לחיזוק מפתיע מדיוויד דיוק, המנהיג לשעבר של ארגון הקו קלוקס קלאן שדוגל בעליונות הגזע הלבן. "בנו של נתניהו פרסם פוסט שמציע שסורוס שולט בעולם", צייץ דיוק בחשבון הטוויטר. "מים שופע בנושאים אנטישמיים".

בישראל התגובות לפוסט היו זועמות. ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק הגיב לקריקטורה וצייץ בטוויטר: "זה מה שהילד שומע בבית? מה זה, גנטיקה או מחלת רוח עצמונית? לא משנה. בכל מקרה כדאי מאוד שנממן לו פסיכיאטר, ולא אבטחה ונהג צמוד".

גם אלדד יניב הגיב לפוסט המדובר בחשבון הטוויטר שלו, צירף את הקריקטורה המקורית ורשם: "בתמונה מימין פוסט של בנו של ראש ממשלת העם היהודי ובתמונה משמאל מקור ההשראה האנטישמי".

אלדד יניב ומני נפתלי (צילום: חדשות 2)
אלדד יניב ומני נפתלי | צילום: חדשות 2

"יאיר נתניהו בעוד פוסט אנטישמי", כתב בטוויטר ח"כ מיקי רוזנטל (המחנה הציוני). "כדי שלא אכשל שוב בלשוני אומר רק שהמזון שהזמינה אמו משפים לא היה רק יקר, אלא ייתכן שגם מקולקל". ח"כ תמר זנדברג (מרץ) סיכמה במילה אחת: "בושה". גם ח"כ מירב בן ארי (כולנו) מהקואליציה תקפה בחריפות את הפוסט של בנו של ראש הממשלה. "רק אל תבלבלו לי ותגידו לי שאני שמאלנית אם גיניתי את הפוסט העלוב הזה", כתבה בחשבון הטוויטר שלה.

המיליארד היהודי הונגרי ג'ורג' סורוס, שהוצג בתמונה אותה פרסם נתניהו, עלה לכותרות לפני כחודשיים בשל קמפיין בעל אופי אנטישמי שפרסמה ממשלת הימין בהונגריה נגדו. שגריר ישראל מיהר לגנות באופן נחרץ את הקמפיין, אך במשרד החוץ הוציאו לאחר מכן הודעה תקיפה וחריפה - שמבקרת אמנם גם את הקמפיין האנטישמי אך גם את סורוס עצמו: "ישראל מוקיעה כל ביטוי של אנטישמיות בכל מדינה, אך סורוס ממשיך לחתור תחת הממשלות הישראליות שנבחרות באופן דמוקרטי", נמסר.

הגיב באצבע משולשת וצואה מחייכת

זו לא הפעם הראשונה שהתנהלותו של יאיר נתניהו בפייסבוק מעוררת סערה. לפני יותר מחודש בנו של ראש הממשלה הגיב לפוסט שהעלה העמוד "61", שגרף למעלה מ-11 אלף לייקים, בפייסבוק עם ביקורת חריפה נגד יאיר נתניהו, תחת הכותרת "5 עובדות על יאיר נתניהו, הילד של כולנו". נתניהו הבן לא נשאר חייב ויצא למתקפה בפייסבוק שעוררה ביקורות רבות. "מה עם איזה תחקיר על מקורות המימון השונים והמשונים (והזרים) של המפעילים של הדף ההזוי הזה?", כתב בין היתר בפוסט וסיכם באמוג'י של צואה מחייכת ואצבע משולשת. מכון מולד, בעל העמוד "61" הגיש נגד נתניהו בעקבות הפוסט תביעת דיבה.