ימים בודדים לאחר פרסום דבריו הבוטים של הרב יגאל לווינשטיין, ממקימי המכינה הקדם צבאית בעלי, נגד הקהילה הגאה, מגיעה היום (ראשון) תגובה ראשונה מתוך הציונות הדתית. בני לאו, אחד הרבנים הבולטים בציונות הדתית תקף את אמירותיו הקשות של הרב לווינשטיין וקרא לו להתנצל על דבריו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הרב בני לאו, בן דודו של הרב הראשי דוד לאו, פרסם סרטון בעמוד הפייסבוק שלו בו תקף את לווינשטין שהתבטא נגד היהודים הרפורמיים, נגד הציבור החילוני ונגד הומואים. בפתח דבריו התייחס הרב לאו למקרה בו תלמיד כמעט התאבד לאחר ששמע את הרב לוינשטיין מגדף הומואים ולסביות.

"לפעמים הדיבור שלך יכול לגרום לפיקוח נפש של ממש", ציין הרב לאו. "אתה קראת לכל הקבוצה הלהט"בית הומואים ולסביות 'הסוטים'. התזת את המילים הללו כקללה מצורעת. השתמשת במילים של 'גועל נפש'. הוקעת אותם אל מחוץ למחנה. אם זו הייתה הפעם הראשונה הייתי אומר 'יצא לך', אבל לפני שנתיים נאמת לפני תלמידים לפני גיוס בתיכון הימלפארב בירושלים".

"היה שם תלמיד מאחורה שברח מהאולם ברגע שהתחלת לספר בדיחה רעה על הומואים שהם כמו בהמות", המשיך לאו. "הוא הלך לשלוח יד בנפשו. עצרו אותו. לפני שנה, אחרי הרצח של שירה בנקי ז"ל במצעד הגאווה, אותו תלמיד הגיע לרב ירמי סתויצקי וסיפר ששמע אותך לועג עליו והוא רצה לשים יד בנפשו".

"הרב יגאל, למילים שלנו יש כל כך הרבה כוח", אמר לאו. "אני בטח שבמכינה שלך יש גם תלמידים שמחפשים את הזהות המינית שלהם, חלק כבר מצאו אותה".

"הקב"ה בורא את עולמו בדרכים שמיוחדות רק לו", הוסיף הרב לאו בפנייתו ללווינשטיין. "מי נתן לך רשות לעלוב בהם? מי נתן לך רשות לזרוק עליהם בליסטראות? בשם איזו תורה אתה עושה את זה? מי שמך להיות השוטר הרודה? זה שלא רק מוציא מן המחנה, אלא גם זורק אבן אחר הנופל?".

הרב לאו קרא לרב לוינשטיין לחזור בו מדבריו, על רקע יום השנה לרצח הנערה שירה בנקי ז"ל במצעד הגאווה בירושלים. "הרב יגאל, השבוע ביום חמישי תהיה אזכרה לשירה בנקי. אני מתחנן לפניך, תעמוד תבקש סליחה. תבקש מכל אלפי התלמידים שלך שישמרו על צלם אלוהים שבאדם. שיהיו אנשים מבוגרים, אנשים ראויים, שאנחנו מתגאים בהם. המכינה הזאת כל כך מפוארת, אתה נושא באחריות כל כך כבדה. יגאל, חזור בך".

בעקבות דבריו של לוינשטיין נרשמו תגובות חריפות במערכת הפוליטית להתבטאויות. "ירושלים נחרבה על שנאת חינם", צייץ יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג, בעמוד הטוויטר שלו. "דבריו של הרב לוינשטיין כלפי ציבור הלהט"ב חמורים, מגונים ומסיתים. על מורה הלכה להישמר ממילים שיכולות להמיט אסון".

ח"כ שלי יחימוביץ', תקפה גם היא את הרב. "זה לא שליסל, זה הרב לוינשטיין", הדגישה יחימוביץ'. "אהבת הזולת, אחד מערכי מכינת עלי שהקים, נעצרת בחריקת בלמים כשהזולת אינו אתה. מצמרר".

בתוך כך, הגיש ח"כ נחמן שי שאילתא דחופה לשר הביטחון אביגדור ליברמן, ובה דרש ממנו להתייחס להתבטאויותיו של הרב לוינשטיין. "כיצד פועל צה"ל על מנת להגביר את המודעות והסובלנות כלפי הקהילה הלהט"בית בקרב חייליו, וכיצד הוא מחזק את החינוך לסובלנות בקרב דרג הפיקוד?", שאל שי בפנייתו.