אחרי ההחלטה הדרמטית של שופטי בג"ץ לסגור את מתקן חולות לשחרר את השוהים בו ולא לכלוא מסתננים ללא משפט, הגיעו יו"ר ועדת הפנים ח"כ מירי רגב (הליכוד) ויו"ר ועדת העובדים הזרים, ח"כ מיכל רוזין (מרצ) לעימות באולפן במסגרת "חדשות הלילה" עם דוריה למפל וליאור פרידמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בג"ץ נתן סטירת לחי מצלצלת לאזרחי מדינת ישראל. שופטי מדינת ישראל מנותקים מהציבור", אמרה ח"כ רגב בתגובה להחלטה. "הם שגו בהחלטתם, זו החלטה קשה ביותר. זו החלטה שמבקשת להעמיד מחדש את מקומו של המחוקק מול בית המשפט. אמר את זה גם השופט גרוניס היום שההחלטה הזאת היתה לא מידתית".

רגב הניחה את בעייתם של תושבי דרום ת"א על השולחן. "התושבים נמצאים במצוקה קשה של אלפי, לא מבקשי מקלט, מסתננים שבאים למדינת ישראל כדי לחפש עבודה וצריכים לחזור לארץ מוצאם. ההחלטה הזו לא מאפשרת לישראל כלים להתמודד עם מדיניות של הגירה בלתי חוקית. השופטים לא נתנו שום פתרון אחר".

ח"כ רוזין ציינה כי הממשלה הפכה את החלטת בג"ץ לחוכא ואטלולא. "הזהרנו לא פעם גם בשיחות בינינו שהחוק הזה לא יעבור את בג"ץ מכיוון שזה חוק בלתי מידתי", אמרה רוזין. "ממשלת ישראל במקום באמת לפתור את הבעיה לתושבי דרום ת"א, במקום לקחת 50 אלף איש ולהוציא את הלחץ מדרום ת"א ואני הצעתי פתרונות". "אבל מי עם אלה שיגיעו?", שאלה רגב ורוזין השיבה: "בשביל זה יש גדר. מאז שיש גדר לא נכנסים מבקשי מקלט חדשים".

"או שאת סותמת את הפה או שאני מדברת"

"את טועה ומטעה", זעמה חברת הכנסת מהליכוד, אך רוזין שבה והתעקשה כי הדבר לא יגביר את ההסתננות. "כל התעשייה של החטיפות והמעבר דרך סיני פסקה וצריך למצוא דברים כדי לשפר את הרווחה, הבריאות והחינוך ולא להסית אוכלוסיה אחת נגד אוכלוסיה שנייה".

הלהבות בין השתיים התחילו להתלהט ורגב הפטירה לעבר רוזין: "או שאת סותמת את הפה שאני מדברת או שאני". חילופי הדברים המשיכו ואז הצהירה חברת הכנסת מהליכוד: "או שאת הולכת מכאן או שאני הולכת מכאן".

העימות נמשך ובשלב מסויים רגב החלה לממש את הבטחתה, הורידה את המיקרופון והחלה לצאת מהאולפן. "או שאנחנו עושים שידור אמיתי או שלא", הצהירה רגב. "את מדברת רוב הזמן, את לא שמה לב לפרופורציות", טענה רוזין. רק אחרי דברי הרגעה מצד המנחים שבה ח"כ רגב לשולחן והדיון נמשך.