"לא ראיתי את יאיר נתניהו בישיבות" (צילום: לע"מ, חדשות)
"לא ראיתי את יאיר נתניהו בישיבות" | צילום: לע"מ, חדשות

"היינו בטוחים שאנחנו הולכים להפסיד": לאחר הניצחון הגדול בבחירות, מנהל מערך הניו מדיה בליכוד, טופז לוק, התראיין הבוקר (חמישי) בתכנית של עמית סגל וירון דקל ב"כאן" רשת ב'. לוק דיבר על קמפיין המפלגה בצל הביקורות הקשות, על הטעויות שנעשו בדרך, הסערה סביב "הליכוד TV", החשש מהפסד בבחירות ועל הטענה למעורבות בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, בקמפיין.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

על הקרב הצמוד עם כחול לבן, שבתחילתו יו"ר המפלגה בני גנץ הוביל בסקרים, סיפר לוק כי בליכוד היו בטוחים שהם עומדים להפסיד: "הייתה תחושה אמתית שמחנה הימין לא הולך להצביע".

קמפיין הליכוד זכה לביקורות על הטענה למעורבות של יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, בקבלת ההחלטות. "ראש הממשלה הוא 'הקמפיינר' הראשי. יאיר הוא כמו כל בן משפחה, הוא אדם פרטי", אמר לוק והוסיף כי הוא עצמו לא ראה את יאיר בישיבות האסטרטגיה של המפלגה.

אלירז שדה והחיקוי של אמנון אברמוביץ בליכ (צילום: עמוד הפייסבוק של הליכוד, חדשות)
אלירז שדה והחיקוי של אמנון אברמוביץ בליכ | צילום: עמוד הפייסבוק של הליכוד, חדשות

קמפיין הליכוד, שאותו ניהל נתניהו בעצמו, זכה לביקורת קשה בעקבות שורת צעדים, ובהם הניסיון להפוך את גנץ לאויב הימין, סרטון בית הקברות הידוע לשמצה והחיקוי של אמנון אברמוביץ' שעורר סערה גדולה. "הייתה החלטה ברורה להציג לציבור שמדובר פה באיש שמאל", אמר טופז על גנץ והוסיף: "אם הם (כחול לבן) באו להסתיר את זה צריך להגיד את זה".

על סערת אברמוביץ' אמר לוק כי לא הייתה כוונה לפגוע ולדבר על הנראות של פרשן החדשות, ולדבריו "זה 'סלנג' שאלירז שדה (מנחה הליכוד TV) מדבר בו". לוק הוסיף כי אף אחד לא קישר לאירועים שאמנון עבר והוסיף: "אם מישהו נפגע בגלל אי ההבנה התנצלנו והורדנו את הדבר הזה".

סרטון הליכוד נגד בני גנץ ועם קברי החיילים (צילום: הליכוד, חדשות)
סרטון הליכוד נגד גנץ, עם קברי חללים | צילום: הליכוד, חדשות

על הסערה סביב סרטון בית הקברות אמר כי בכל קמפיין יש טעויות וכי הייתה תקלה במערכת. "ראיתי חלק מהסרטון ולא הספקתי לראות את זה עד הסוף, כולל את החלק של בית הקברות", סיפר. טופז הוסיף כי התוכן יצא בלי שהוא עבר בדיקה יסודית: "הפקנו את הלקחים, עשינו שימוע לאחראים".

לסיום אמר לוק על האפשרות שראש הממשלה יכהן תחת כתב אישום כי "כל מגדל הקלפים הזה ייפול". לוק הוסיף: "אני חושב שראש הממשלה הוא אישיות היסטורית שמובילה את העולם באחריות. אנחנו צריכים להיות גאים שיש לנו ראש ממשלה כזה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו