"אני יוצאת לחירות משלי לפרק זמן שלא מתחייבת מהו" - כך נפרדה הבוקר (רביעי) שרת המשפטים היוצאת איילת שקד מעובדי המשרד באירוע הרמת כוסית לחג הפסח. "זו שעת 'בין ערביים' ציבורית".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אנחנו מצויים בעת 'ממשלת מעבר', וכולכם הרי שמעתם - מי באכזבה ומי בהקלה - את תוצאות הבחירות ואת משמעותן, גם לגבי", אמרה והוסיפה  כי "זו עדיין איננה העת לסיכומים, בוודאי עוד נתפנה לכך. אבל לעת עתה, ערב חג הפסח, אני מבקשת לומר לכם עד כמה נקשרתי להוויית המשרד הזה, לעשייה ולפעלתנות המתקיימת בין כתליו, בידי האנשים והנשים הטובים ביותר בשירות הציבורי, שרבים מהם אני רואה כאן".

"לשמחתי, הצלחתי, בעזרתכם, להציב יעדים וגם לראות בקידומם ההדרגתי;  גם לבער לא מעט 'חמץ', וגם לעשות לא מעט 'סדר'; והיד עוד נטויה", אמרה ואז התייחסה לעתידה הפוליטי, שכרגע לא ידוע מהו. "נראה שדין הבוחר - וגם אחוז החסימה - הצליחו לגרום לי, אחרי 6 שנים אינטנסיביות, לצאת בקרוב לחירות משלי, לפחות לפרק זמן - שאני ממש לא מתחייבת מהו".

יחזרו לשתף פעולה? (צילום: Yossi Zeliger/Flash90, חדשות)
שקד ובנט בעת השקת "הימין החדש" | צילום: Yossi Zeliger/Flash90, חדשות

אתמול, שעה קלה לאחר פרסום תוצאות האמת הסופיות בבחירות האחרונות, שקד ובנט הכירו רשמית בהפסד ובעובדה שלא יהיו חלק מהכנסת הבאה. "בתום 6 שנות שירות כשר, 100 ימי קמפיין ועוד שבוע של מאבק למען כל קול, אני יכול לומר: עשיתי הכי טוב שיכולתי למען עם ישראל, העם האהוב שלי", כתב בנט שלקח אחריות על ההפסד.

"מבטיחה שאמשיך לשרת את הציבור בישראל"

זמן קצר לאחר מכן, גם שקד פרסמה פוסט משלה ובו כתבה: "אני מודה לשותפי לדרך השר נפתלי בנט על דרך מופלאה, ערכית ואמיתית. בשנים האחרונות תרמנו להסטת הספינה הישראלית ימינה ברבדים רבים. אני מקווה שהיא תמשיך לשוט בכיוון הנכון".

תוצאות האמת בבחירות (צילום: חדשות)
תוצאות האמת בבחירות | צילום: חדשות
תוצאות בחירות 2019 הרשמיות והסופיות (צילום: חדשות)
צילום: חדשות

שקד הוסיפה: "אני גאה ששירתי את עם ישראל כנבחרת ציבור וכשרת המשפטים בתקופה כה ייחודית בהיסטוריה היהודית. ריבונות יהודית איננה דבר מובן מאליו. זכינו ליטול חלק בתקומת העם היהודי בארצו. אני מבטיחה שאמשיך לשרת את הציבור בישראל בכל מקום אשר אפנה, באהבה ובמסירות. חברים, פעילים ותומכים יקרים, תשמרו על קשר".

על פי התוצאות הרשמיות והסופיות שיוגשו היום בצהריים לנשיא ראובן (רובי) ריבלין על ידי ועדת הבחירות בתום ספירת הקולות, הימין החדש לא הצליחה לעבור את אחוז החסימה עם 138,598 קולות - מרחק של 1,453 קולות בלבד מאחוז החסימה (140,051 פתקים).