נפתלי בנט ואיילת שקד (צילום: פלאש 90, חדשות)
ועדת הבחירות נגד בנט ושקד | צילום: פלאש 90, חדשות

ועדת הבחירות במתקפה חריפה על ראשי הימין החדש בעקבות האשמותיהם על "הונאה מכוונת וחמורה" בספירה: בהודעת הוועדה החריגה שנשלחה הערב (שלישי) נכתב כי היא "מצירה על כי היא נאלצת, זו הפעם הראשונה בתולדותיה, להגיב לפרסומים חסרי כל בסיס ושחר שנאמרים מתוך מצוקה, אף שהיא מובנת, ומובילים לערעור אמון הציבור בתוצאות הבחירות".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

עוד נכתב כי "הוועדה מבקשת להבהיר כי היא דוחה מכל וכל את טענת הימין החדש באמצעות השר בנט, כפי שפורסמו היום, שלפיהן ב-8% מהקלפיות נמצאו פערים ובחלקן הונאות חמורות.
טענות הימין החדש אינן עקביות. בראשית, טענה רשימת הימין החדש כי רשימות שונות פסלו לה קולות, במתכוון, מתוך הקולות מהקלפיות המיוחדות (המעטפות הכפולות). לאחר שנוכחו נציגי הרשימה, בעצמם, כי אין בדברים כל ממש, עברו לטענה חלופית. לפי טענה זו, נפלו פגמים ב-66 קלפיות".

הוועדה הוסיפה כי מדובר בטענות מטעות וכן כי צוותים מטעם הוועדה בדקו לאורך הלילה והבוקר בדיקות מדוקדקות 66 הקלפיות ובתום הבדיקה הסתבר שיש לגרוע למפלגה שלוש קולות.

מוקדם יותר היום האשימו בנט ושקד כי "ב-8% מהקלפיות נמצאו פערים, בחלקן הונאות חמורות". ראשי המפלגה הבהירו: "בזמן הקרוב המפלגה תחליט על צעדי המשך".

"בניגוד להודעתה הנחפזת של מנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית, עו"ד אורלי עדס, בבדיקה שביצענו יחד עם הוועדה נמצאו ממצאים חמורים וחד משמעיים לזיופי בחירות חמורים", תקפו בימין החדש. "לצערנו, ביקשנו ממנכ"לית הוועדה להמתין עם ההודעה לתקשורת עד לתום הבירור, אך החיפזון גבר על ההיצמדות לעובדות".

צפו: הריאיון המלא של בנט (צילום: פלאש 90, חדשות)
בנט ושקד: "חשד להונאה חמורה" | צילום: פלאש 90, חדשות

בהודעה שנמסרה לתקשורת מטעם המפלגה צורפו ממצאי בדיקה שערכו בימין החדש - לפיהם: "ב-8% מהקלפיות המדגמיות שהעברנו לבדיקת הוועדה, נמצאו פערים בין מספר הקולות שנרשמו במחשב המרכזי לבין מספר הקולות בפועל, כולל מצבים בהן נמחקו כל קולות הימין החדש בקלפיות מסוימות, לכן איננו מבינים הודעתה זו".

הם הוסיפו: "ב-10% קלפיות נוספות, עד לרגע זה לא קיבלנו העתק של פרוטוקול הקלפי, כך שאין לנו כל אפשרות לבצע את הבדיקה". אנשי מפלגת הימין החדש הודיעו כי ימשיכו בבדיקה יסודית כדי לגבש את החלטות להמשך. "ניכר שזו אינה טעות הקלדה אלא העברה מכוונת ובלתי חוקית של קולות ממפלגה למספר מפלגות אחרות", תקפו בחריפות.

ספירת הקולות לא סופית? (צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90‎, חדשות)
ספירת קולות בבחירות (אילוסטרציה) | צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90‎, חדשות

מוקדם יותר ועדת הבחירות המרכזית הגיבה לטענות המוקדמות של השר בנט והובהר כי "בבדיקה חוזרת של עשרות פרוטוקולי הצבעה מכלל הקלפיות הארציות על פי בקשתו של השר בנט, מרשימת הימין החדש, בטענה כי נגרעו מהם קולות, לא נמצאו כל פגמים מהותיים. במניין הקולות שנבדקו מעשרות קלפיות, נמצא כי לימין החדש נרשמו שלושה קולות עודפים".

בנט העביר לאחרונה לוועדת הבחירות רשימה של עשרות קלפיות מרחבי הארץ אותם ביקש לבדוק שנית, בטענה שנפלו בהם פגמים מהותיים שגרמו קולות לרשימת הימין החדש. "במשך יום האתמול ובמהלך כל הלילה, בדקו צוותים רבים מטעם הוועדה, את עשרות הקלפיות שהועברו על ידי השר בנט", הבהירו בוועדת הבחירות. "במניין הקולות שנספרו, בסיכומה של הבדיקה עלה כי בפרוטוקולים שהוועדה התבקשה לבדוק לא נמצאו כל פגמים מהותיים. זאת ועוד בבדיקה עלה כי לימין החדש נרשמו שלושה קולות עודפים".

השופט חנן מלצר, ארכיון (צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90, חדשות)
יו"ר ועדת הבחירות, חנן מלצר | צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90, חדשות

במקביל, ראש הממשלה נתניהו, נפגש עם יו"ר מפלגת ישראל ביתנו ליברמן על מנת להתניע את המשא ומתן הקואליציוני ביניהם. ממפלגת ישראל ביתנו נמסר כי "השניים קיימו שיחה באווירה נינוחה שנגעה בנושאי ביטחון, דת ומדינה ועלייה וקליטהוהחליטו כי אחרי שהנשיא יטיל על נתניהו את משימת הרכבת הממשלה, השניים יחלו להתניע את המשא ומתן".

על רקע פגישתם של של ליברמן ונתניהו, ח"כ אורי מקלב תוקף את ליברמן ומאשים אותו בסחיטה. "אדם שהתפטר מתפקידו כשר הביטחון וגרם להפלת הממשלה ערב מבצעים צבאיים מורכבים מאוד - כעת לא בא בדרישה לטפל באיום הביטחוני", אמר. "אלא מציג את עניני הדת בראש דרישותיו, בניגוד לדבריו ערב הבחירות אינו דורש כעת לחסן את מפלגות הימין הקיצוני כדבריו אלא מציג דרישות אחרות לגמרי שאינם רלוונטיות ובלתי הגיוניות".

ח"כ מקלב: ליברמן מנסה לסחוט את רה"מ (צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות)
ח"כ מקלב: ליברמן מנסה לסחוט את רה"מ | צילום: Yonatan Sindel/Flash90, חדשות

הוא המשיך במתקפה וטען שהדרישות שליברמן מציג הן "סחיטה - ליברמן מנסה להיות ה'טראבל מייקר' בכדי לקבל תיקים ללא פרופורציה לכוחו האמיתי". אם אתה רוצה להוביל את נתניהו לקואליציה אחרת בוא ותגיד זאת בצורה ברורה".