מחלוקות בצמרת. רביעיית כחול לבן (צילום: פלאש 90, תומר ניוברג, חדשות)
ויכוחים פנימיים בכחול לבן, לפיד וגנץ | צילום: פלאש 90, תומר ניוברג, חדשות

אחרי ההפסד - מחלוקת פנימית בין הרשימות שמרכיבות את כחול לבן: כשבוע אחרי הבחירות לכנסת ה-21, וכבר החלו הוויכוחים הפנימיים במפלגת כחול לבן, מי שתהפוך להיות המפלגה הגדולה באופוזיציה. בדיון בקבוצת הוואטסאפ הפנימית של המפלגה התגלתה מחלוקת בין מס' 2 בכחול לבן, יאיר לפיד לבין מיכאל ביטון ויזהר שי על הרטוריקה בה הם ישתמשו כנגד המפלגות החרדיות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"את הממשלה שלנו אנחנו נרכיב עם החרדים, תראו לי מתמטיקה אחרת", כתב יזהר שי, מקום 20 ברשימה. "אני מציע להפחית באופן מידי את הרטוריקה נגד החרדים". שי שעתיד להתמנות לחבר כנסת בשבועות הקרובים הציע לתקוף את הממשלה על נושאי השחיתות, בה חלק מחבריה חשודים: "אנחנו יכולים להסתפק בכך שהממשלה תהיה קיצונית יותר ומורכבת ממספר נאשמים בשחיתות חמורה".

מס' 2 בכחול לבן, יאיר לפיד, התנגד לדרכו של יזהר שי: "אנחנו באופוזיציה והקהל שבחר בנו מצפה שנילחם נגד שוד הקופה הציבורית". לפיד המשיך בצורה תקיפה יותר ואמר כי הוא לא מוכן לשתוק "למען קואליציה עתידית מעורפלת שרוב הסיכויים שלא תקרה".

תגובה חריפה של יאיר לפיד (צילום: חדשות)
תגובה חריפה של יאיר לפיד | צילום: חדשות
לא מסכימים על הדרך (צילום: חדשות)
לא מסכימים על הדרך | צילום: חדשות"הסיבה לא לתקוף את החרדים היא לא רק חישובי קואליציה", השיב לו יזהר שי. "זה נשמע לי כמו פסילה ערכית של ציבור שלם - אנחנו לא פוסלים ערבים, חרדים או אף אחד אחר". הוא הוסיף: "אחנו נגד סחיטת כספי ציבור, נגד שחיתות ונגד כפייה".

מס' 11 ברשימת כחול לבן, מיכאל ביטון, הצטרף אף הוא לוויכוח וטען כי חייבים לבנות שותפות עם החרדים: "בלי חרדים ושותפות אמת לא נבנה גוש של קהילות ומפלגות בעתיד, הסחטנות של סמוטריץ' והרעיונות שלו לא פחות מסוכנים". ראש עיריית ירוחם לשעבר גם שלל על הסף ישיבה עם איחוד מפלגות הימין: "עם סמוטריץ' לא נשב, עם החרדים אנחנו לא פוסלים".

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, הגיב בחריפות לוויכוח הפנימי בתוך המפלגה ואמר: "חברים ערב טוב. מבקש לחדול את הוויכוח בקבוצה. ‏הנקודות וודאי חשובות אבל שום דבר לא סגור ואתם כבר בתקשורת. פשוט חידלו ונדבר מחר בצורה מכובדת ופנים אל פנים".