סער שיתף פוסט נגדו ותקף (צילום: טוויטר, חדשות)
סער שיתף פוסט נגדו ותקף | צילום: טוויטר, חדשות

השר לשעבר גדעון סער, מקום 5 ברשימת הליכוד, נמצא תחת מתקפה ברשת בימים האחרונים. במקביל לביקורת על הקשר של בתו אלונה עם שחקן ערבי-ישראלי, סער מותקף על ידי פעילים ותומכי ליכוד ברשתות החברתיות - בגלל התנגדותו לחוק החסינות, כפי שהצהיר בריאיון למהדורה המרכזית. היום (ראשון) שיתף סער את אחד המסרים שהופצו נגדו והגיב בזעם. "זו דוגמא אחת מני רבות להסתה המשתוללת ברשת מאז סוף השבוע", כתב סער. "שיטות של הסתה, הפחדה ואיומים לא יעבדו".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

סער שיתף את דבריו של גולש בפייסבוק בשם חן אלון, ששיתף תמונה שבה נכתב: "בוגד, זרוע השטן חלחלה לימין". עוד נכתב בתמונה: "יהודי לא בוגד, התחייבת לחברי מרכז שלא תבגוד. עשית זאת לידי, שמעתי זאת במו אוזניי". אותו משתמש כתב: "האם נשאר אחד בימין שלא רואה אותו כך ? כיהודי הוא אויב בעיניי מהסיבה שהוא מושתל השמאל והקרן החדשה, והם האויב הגרוע ביותר לעת עתה יותר מאירן! מול אירן יש לנו עזרה מטראמפ ומלמעלה, מול האויבים מבית העם צריך להילחם ולהוקיע אותם!".

הגולש חן אלון המשיך להגיב לסער, והתייחס להגדרת דבריו כ"הסתה, הפחדה ואיומים". הגולש כתב: "הסתה???? היכן אתה רואה הסתה? זו אולי הסטת השקר מהאמת! אתה שיקרת! אתה רימית חברי מרכז תמימים! כאשר נשאלת האם תתייצב לצד נתניהו ולא תנסה להכשיל אותו וענית הכל קשקושים! יכולת להגיד, וזו זכותך, שאתה נגד נתניהו ומהעמדה הזו היית מתמודד על מקומך בליכוד אך בחרת להתנהל כנוכל כדי להשיג את מטרותיך".

לטענתו, סער "מסית נגדו בכל צעד ושעל עוד טרום חזרתך הנוכחית לפוליטיקה ואתה עושה זאת כנחש מתחת לקש, ממש לא כאדם ישר ... על מה אתה מלין גדעון??? אתה בוגד בימין... אני ושכמותי ואנחנו הרוב תומכי הצדק והיושר היהודי כך שמן הסתם אנחנו גם תומכי נתניהו וגאים בכך, ומשום כך לא נניח לך עד שתחדל לפעול מתוך הליכוד - מקומך לא שם, מקומך השמאל נקודה!".

גדעון סער יצא ביום חמישי למתקפה על חוק החסינות שמקדם ראש הממשלה - ובליכוד לא נותרו אדישים. זה התחיל בתגובות חריפות במיוחד של "בכירים בליכוד" שטענו כי סער ממשיך להתחסד ולפעול נגד נתניהו, והמשיך בתגובה נוספת שהסלימה את הטון: "לא לחינם תקשורת השמאל לא מפסיקה לחבק את גדעון סער, משום שהוא לא מחמיץ אף הזדמנות לחתור תחת נתניהו ולנסות להפיל אותו", נמסר. מלבד הגורמים האנונימיים הללו תקף את סער גם ח"כ דודי אמסלם שצייץ בעמוד הטוויטר שלו: "תתבייש לך".

בריאיון תקף סער את היוזמה לקדם את חוק החסינות וכינה אותו "חוק עם אפס תועלת ומקסימום נזק". סער הוסיף כי היוזמה פוגעת בליכוד ואף תפגע בנתניהו עצמו: "חשוב למדינה שזה לא יקרה". לדבריו, "מה שאזרחי ישראל שמעו גם ממני וגם מראש הממשלה עצמו ערב הבחירות זה שאין שום כוונה להעביר חוקים כאלה. חקיקה פרסונלית היא חקיקה לא נכונה שעלולה לפגוע באמון הציבור בליכוד ולא יועיל לנתניהו".

סער התייחס לטיעונים שעלו בימים האחרונים בקרב חברי כנסת מסביבתו של נתניהו, התומכים בשינוי חוק החסינות לנוסחו הקודם - משנת 2005. "מישהו נתן לראש הממשלה נתניהו עצה לא טובה", אמר. "חוק החסינות הקיים 14 שנה, הוא חוקק והרחיב את העילות בגינן הכנסת יכולה שלא להסיר חסינות בתגובה לפסיקה של בג"ץ. בחוק הקיים ישנן טענות חזקות שאם ראש הממשלה לא יצליח בשימוע, ואני מקווה שהוא יצליח, הוא יכול לבוא על בסיס החוק הקיים ואותו רוב שבאמצעותו רוצים עכשיו לשנות את הכללים". סער הוסיף: "אני מקווה שהדבר הזה לא יקרום עור וגידים. הוא יפגע בליכוד, יגרור מחלוקת מיותרת ולא יואיל לרה"מ. יש עילה מפורשת שהכנסנו בחקיקה מ-2005, אשר אם נגיע למצב, רה"מ יוכל להשתמש בה".