אחד מבכירי הליכוד, חבר הכנסת גדעון סער, התראיין הערב (חמישי) במהדורה המרכזית והתייחס לראשונה לניסיון לקדם חוק חסינות שיאפשר לראש הממשלה נתניהו להימנע מלכהן בתפקידו תחת כתב אישום. בריאיון, סער תקף את היוזמה לקדם חוק פרסונלי ואמר: "חוק עם אפס תועלת ומקסימום נזק". סער הוסיף כי היוזמה פוגעת בליכוד ואף תפגע בנתניהו עצמו: "חשוב למדינה שזה לא יקרה". גורמים בליכוד: "סער מתחסד ופועל נגד נתניהו".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"מה שאזרחי ישראל שמעו גם ממני וגם מראש הממשלה עצמו ערב הבחירות זה שאין שום כוונה להעביר חוקים כאלה", אמר סער בריאיון למהדורה המרכזית. "חקיקה פרסונלית היא חקיקה לא נכונה שעלולה לפגוע באמון הציבור, בליכוד ולא יועיל לנתניהו".

סער התייחס לטיעונים שעלו בימים האחרונים בקרב חברי כנסת מסביבתו של נתניהו, התומכים בשינוי חוק החסינות לנוסחו הקודם - משנת 2005. "מישהו נתן לראש הממשלה נתניהו עצה לא טובה", אמר. "חוק החסינות הקיים 14 שנה, הוא חוקק והרחיב את העילות בגינן הכנסת יכולה שלא להסיר חסינות בתגובה לפסיקה של בג"ץ. בחוק הקיים ישנן טענות חזקות שאם ראש הממשלה לא יצליח בשימוע, ואני מקווה שהוא יצליח, הוא יכול לבוא על בסיס החוק הקיים ואותו רוב שבאמצעותו רוצים עכשיו לשנות את הכללים".

סער הוסיף: "אני מקווה שהדבר הזה לא יקרום עור וגידים. הוא יפגע בליכוד, יגרור מחלוקת מיותרת ולא יואיל לרה"מ. יש עילה מפורשת שהכנסנו בחקיקה מ-2005, אשר אם נגיע למצב, רה"מ יוכל להשתמש בה".

"אסור לי להגיד דברים שנתניהו אמר לפני חודש?"

סער הבהיר בריאיון שגם ללא חוק חסינות, נתניהו יכול להמשיך ולכהן בתפקיד ראש הממשלה גם תחת כתב אישום: "החוק קובע בפירוש שהוא יכול. הציבור שידע את החשדות ערב הבחירות, הצביע ביודעו את הדברים האלה. לכן, אני לא חושב שיש שום דבר למפריע לראש הממשלה להמשיך ולכהן בתפקידו".

ח"כ סער טען בריאיון שישנם בכירים נוספים בליכוד שמוטרדים מחקיקת חוק חסינות פרסונלי ומשמעויותיה: "אני מתבטא כי בעיניי, לומר את מה שצריך ולעשות את הדבר הנכון הוא הרבה יותר חשוב מהשיקולים של מה אני אקבל. התפקיד שלי הוא לא הג'וב, אלא להביע עמדות בנושאים הלאומיים המרכזיים. לא חושש שהתבטאות כזאת תפגע בי, יכול להיות שמי שמתבטא דווקא בעד שינוי החוק זה מסייע לו יותר. אני בוחר לקחת את הסיכון".

סער הבהיר כי אינו מתכוון לתקוף את נתניהו באופן אישי, אלא להתבטא בצורה דומה לדבריו של נתניהו לפני הבחירות. "הבעתי תמיכה בנתניהו בבחירות ועבדתי קשה מאוד במערכת הבחירות כדי שהליכוד ינצח. ראש הממשלה עצמו יודע את זה ואמר לי את זה יותר מפעם אחת". סער הוסיף וטען שמותר לו לבקר את היוזמה: "אסור לי להגיד דברים שנתניהו אמר לפני חודש? אני תומך בראש הממשלה. אני חושב שהוא ראש ממשלה טוב שצריך להמשיך לכהן. אולי היו אנשים שבאו ושכנעו אותו. אינני יודע. אני דוגל באותה עמדה שראש הממשלה הביע לפני כחודש".

גורם בליכוד מסר בתגובה לריאיון במהדורה המרכזית: "לא לחינם תקשורת השמאל לא מפסיקה לחבק את גדעון סער, משום שהוא לא מחמיץ אף הזדמנות לחתור תחת נתניהו ולנסות להפיל אותו".