בגין: "מעשה מושחת" (צילום: פלאש 90, חדשות)
בני בגין | צילום: פלאש 90, חדשות

השר לשעבר בני בגין מתח הבוקר (ראשון) ביקורת חריפה על קידום חוק החסינות וכינה אותו "מעשה מושחת". בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב' אמר בגין: "אני מסתכל על הדברים בצער רב. הסתתרות של ראש הממשלה מאחורי מגן החסינות כחבר כנסת עם או בלי שינוי חוק הוא מעשה מושחת".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

השר לשעבר מהליכוד המשיך לתקוף את הכוונה להעביר את החוק: "במעשה זה ראש הממשלה מתכונן להשתמש לרעה לצרכיו האישיים בכוח השלטוני שהופקד לידיו והוא גורר אתו לשם גם אחרים ולכן ברור שחברי הכנסת שיתמכו בניסיון של ראש הממשלה להימלט מן הדין ימעלו בתפקידם בנותנם יד למעשה מובהק של שחיתות".

בסוף השבוע פרסם יו"ר צוות המשא ומתן הקואליציוני של הליכוד, השר יריב לוין, פרסם הודעה ובה הבהיר כי חוק החסינות שמקדם ראש הממשלה לא יהיה חלק בהסכמים הקואליציוניים לקראת הקמת הממשלה החדשה. זמן קצר לאחר מכן דובר הליכוד אישר את הדברים בשם נתניהו.

דברי השר לוין מגיעים לאחר שסדקים ראשונים החלו להתגלות בשורות הליכוד לגבי החוק השנוי במחלוקת. אחרי הדברים שאמר במהדורה ח"כ גדעון סער נגד החוק, ח"כ מיכל שיר ממפלגת הליכוד פרסמה פוסט בטוויטר שבו היא מתחה ביקורת על החקיקה שנועדה להעניק חסינות לנתניהו. בדבריה שיר הפכה לח"כית הראשונה במפלגה שמתייצבת מאחורי גדעון סער: "ריבוי דעות אינו חיסרון אלא יתרון".

נפתר המשבר? נתניהו ולוין (צילום: מרים אלסטר, פלאש 90‎, חדשות)
יריב לוין ובנימין נתניהו, ארכיון | צילום: מרים אלסטר, פלאש 90‎, חדשות

"היום, יום השנה למהפך 77, אני מקשיבה לנאומו הראשון של בגין בזמן הקמת המדינה", כתבה ח"כ שיר. "דבריו רלוונטיים מתמיד. הליכוד היא תנועה דמוקרטית, בניגוד לאלו המעבירים עלינו ביקורת. ריבוי דעות אינו חיסרון אלא יתרון, גם היום. אני תומכת בראש הממשלה, ובמקביל חושבת שחקיקה פרסונלית היא גם שגויה וגם מיותרת".

יחסי אהבה-שנאה על פני 3 עשורים (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
נועדו הבוקר ממושכות. ליברמן ונתניהו | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

הדברים נכתבו בציוץ ששיתפה חברת הכנסת בעמוד הטוויטר שלה, על רקע תמונה של ראש הממשלה המנוח מנחם בגין ז"ל שבה צוטטו גם אמירתו המוכרת: "במדינתנו פנימה יהיה הצדק השליט העליון, השליט גם על שליטיה. לא תהיה רודנות. יהיו נושאי המשרה משרתי החברה ולא רודיה".

ח"כ אמיר אוחנה תקף בתגובה את הגיבוי של שיר לסער: "לקבל ליטופים וחיזוקים מהתקשורת זה הכי קל, בלי שום תחכום: תקוף את ביבי מתוך הליכוד, הפינוקים כבר יבואו. ההתקפות התקשורתיות על אלה שמתייצבים לצידו של רה"מ גם הן תבואנה, והן תהיינה קשות, פוגעניות, מעליבות. הם יודעים לפגוע".

_OBJ

אוחנה הוסיף להגן על נתניהו: "יש עליו התקפות חסרות תקדים בהיקפן ובעצמתם מהגורמים הכי כוחניים שיש במדינת ישראל, ואני מצפה מאיתנו, לפחות מאיתנו, חברי הכנסת - לגלות סולידריות ואחדות. אנחנו שחקנים קבוצתיים. לשמחתי רובנו נוהגים כך".