מסמך ההכפשות של אשת ראש הממשלה שרה נתניהו נחשף: בימים הטעונים של ערב בחירות 2013, רעיית ראש הממשלה שיגרה מכתב שאותו כתבה בכתב ידה ובו דרשה לפשפש בהיסטוריה של נפתלי בנט, אז היו"ר הצעיר של הבית היהודי וכוכב פוליטי עולה, ורעייתו גילת - כך פורסם אמש (שלישי) לראשונה במהדורה המרכזית.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

בתחילת השנה נחשף במהדורה המרכזית ניסיון "החיסול" של ראש הממשלה לנפתלי בנט: ההתכתבויות שעומדות במרכז תיק 4000 ומראות כיצד פעלו לכאורה בני הזוג נתניהו, באופן שיטתי ומסודר, דרך בעל השליטה באתר וואלה שאול אלוביץ' ומנכ"ל וואלה אילן ישועה כדי לחסל פוליטית את נפתלי בנט בזמן הבחירות ב-2013.

הפעם, במסמך שהגיע לידי החדשות עולה כי לא הקינוחים הלא-כשרים מככבים שם אלא גם הערות על הביגוד של גילת בנט ודרישות לחפש אי-סדרים בעברם הפוליטי, האישי, והפיננסי של בני הזוג. על רקע הסקרים באותם ימים טעונים, שחזו 15 מנדטים לבית היהודי על חשבון הליכוד, נתניהו נפגשה עם אדם שסיפק לה, כך נראה, ממצאים שבהם התעניינה אשת ראש הממשלה בעניינו של בנט - ראש הלשכה של נתניהו בין השנים 2006-2007. איילת שקד ניהלה את הלשכה באותם זמנים. נתניהו חיפשה רפש על בנט - וכעסה מאוד מהדוח הדל שקיבלה.

מסמך הבקשות של שרה נתניהו (צילום: חדשות)
שרה נתניהו - והמסמך שכתבה | צילום: חדשות

לאדם שאיתו נפגשה היא כתבה בכתב ידה את הדברים האלה: "מתוך הממצאים לא ניתן להבין האם סיים תואר או לא סיים תואר במשפטים באוניברסיטה העברית, כמה שנים למד שם? בעבודתו אצל נתניהו מניין להם שפיתח את תוכניתו החינוכית של נתניהו? לא נכון הדבר".

על פי פרסומים, בנט שקד הסתכסכו עם נתניהו ונטען שפוטרו. הדוח שהועבר לשרה נתניהו היה כה דל שאפילו לא כלל פרטים ידועים. נתניהו המשיכה לכתוב, והפעם עם סימני שאלה רבים [סימני הפיסוק מופיעים במקור]: "האם פוטר או לא פוטר מעבודתו אצל נתניהו??? ומתי??? האם פוטר או לא פוטר מעבודתו כמנכ"ל יש"ע?? אם פוטר, מדוע פוטר?? מתי?". 

יוגב: "בנט בגד בנו" (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
"על הכוונת" של שרה נתניהו. בנט | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

נתניהו ביקשה לבדוק חשד לאי סדרים כספיים בהתנהלותו של בנט: "האם יש בעיות כספיות בקשר לכספי מועצת יש"ע ואילו? מאיפה גייס את כל תרומותיו וכספיו לפריימריז שלו?". היא גם חיפשה מידע על התנהלותו הפוליטית של בנט - והכתב ברור, ובמקרים רבים מילת המחץ הודגשה בקו שסימנה מתחתיה: "האם עשה דברים לא ראויים במסגרת השתלטותו על המפלגה הבית היהודי? האם סילק את זבולון אורלב או דניאל הרשקוביץ'?".

הבקשות של ראש הממשלה לנסות ולפגוע בבנט באמצעות פרסום מידע מכפיש על אשתו גילת הופיעו בגרסתו של שאול אלוביץ' בתיק 4000. אז הגיב בנט בפוסט חריף: "צר לי עליך, מר נתניהו. טרחת אישית להתקשר לבעלי 'וואלה' כדי לפגוע באשתי. זהו מעשה נבזי ופחדני. תתבייש לך. התחתנתי עם גילת, אישה מופלאה, ישראלית מבית חילוני וערכי, ויחד הקמנו בית ציוני-דתי נפלא. משפחתי היא גאוות חיי. אל תתנצל בפניי. אני לא מעוניין. תתנצל בפני אשתי".

גילת בנט. נתניהו עסקה גם בביגוד שלה (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות)
גילת בנט. נתניהו עסקה גם בביגוד שלה | צילום: יונתן זינדל, פלאש 90, חדשות

אלא שמתברר שבמקביל לכך, ביקשה שרה נתניהו מידע נוסף בכיוון הזה - וכך היא כתבה [סימני הפיסוק במקור]: "טענתם שאשתו חזרה בתשובה לפני 13 שנה! איך אתם מסבירים שלפני כ-5 שנים נראתה באירועים במכנסי ג'ינס צמודים, בטן חשופה, גופיית ספגטי!??!?".

נתניהו טענה אפילו שגילת בנט היא לא באמת דתייה: "מדוע לא עליתם כלל על העובדה שאשתו שפית עד לפני כשנתיים במסעדה לא כשרה? שמגישה פירות ים, שמריפס וחזיר... לא עליתם על העובדה שאשתו חילונית ושמאלנית". גם שמו של מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס, החשוד מרכזי בתיק 2000 יחד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, השתרבב למסמך ההכפשות - וכך כתבה עליו שרה נתניהו: "מדוע נוני מוזס תומך בו ומקדם אותו? כתבות שירות מתחנפות ב-7 ימים על איילת".

על פי המידע שהגיע לידי החדשות, פנתה נתניהו לאיש עסקים המקורב אליה כדי שזה יפעיל חוקר פרטי. משפחת נתניהו מכחישה בתוקף, אך בכל זאת ברור שמישהו אסף מידע. ייתכן גם שנשלח לאסוף מידע חדש, מעודכן יותר שבו יש מידע מכפיש יותר. ניכר שנתניהו התאכזבה מהממצאים הדלים שנאספו, היא קיוותה בוודאי לדוח אחר לגמרי.

שרה נתניהו גם נגד נוני מוזס (צילום: רוני שוסטר, פלאש 90, חדשות)
שרה נתניהו גם נגד נוני מוזס | צילום: רוני שוסטר, פלאש 90, חדשות

מטעמה של שרה נתניהו נמסר בתגובה: "מעניין ששבוע לפני הבחירות אתם מפרסמים מסמך מלפני שש שנים ואפילו לא שואלים מי הדליף אותו ולאיזו מטרה. במהלך כל קמפיין 2013 בנט ושקד תדרכו בצורה גסה ושקרית נגד הגברת נתניהו ואף התבטאו נגדה בצורה גלויה וברמזים שקרים וארסיים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו