נפרד מהכנסת. בנט, ארכיון (צילום: החדשות)
נפרד מהכנסת. בנט, ארכיון | צילום: החדשות

"עשיתי הכי טוב שיכולתי למען העם האהוב שלי, הפעם זה לא הספיק - אני ורק אני אחראי לתוצאה" - כך כתב אמש (רביעי) יו"ר מפלגת הימין החדש, נפתלי בנט, בפוסט בפייסבוק שבו הכיר לראשונה בתבוסה בבחירות. "בתום 6 שנות שירות כשר, 100 ימי קמפיין ועוד שבוע של מאבק למען כל קול, אני יכול לומר: עשיתי הכי טוב שיכולתי למען עם ישראל, העם האהוב שלי".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הפעם זה לא הספיק", כתב בפוסט שפרסם שעה קלה לאחר פרסום תוצאות האמת ושעות בודדות לאחר הודעת ועדת הבחירות המרכזית שתקפה אותו ואת איילת שקד על פרסום טענות שאינן מבוססות ופוגעות, כך לדבריה, באמון הציבור בתוצאות הבחירות.

"אין לי טענות לאיש", הוסיף. "אני ורק אני אחראי לתוצאה. יש כאלה שלעגו לנו על המאמץ הזה לעבור את סף אחוז החסימה: 'זה פתטי, חסר סיכוי, נואש'. לא נורא. אני מעדיף שחלקי יהיה עם המתאמצים בחזית ולא עם הלועגים מן היציע. אנחנו לא קבלנים של הצלחות, אנו שליחים להשתדלות. ועשיתי כל שיכולתי. רק ככה מצליחים בלימודים, בהייטק, בצבא, בכל מקום בחיים".

איילת שקד. ארכיון (צילום: פלאש 90, הדר פארוש, חדשות)
בנט על שקד: תשוב לשרת את העם | צילום: פלאש 90, הדר פארוש, חדשות

לאחר שקרא לציבור לא לוותר אף פעם על מטרה ראויה, "גם אם זה נראה חסר סיכוי", הוא התייחס להודעה החריפה שפרסמה ועדת הבחירות נגדו: "כן מצאנו אי-סדירויות בקלפיות ואף מעבר לכך, אך אין בהם, כשלעצמם, כדי לבטל את כל תוצאות הבחירות. משפטנים שלנו יבחנו את הממצאים בשבועיים הקרובים, אך בשלב זה אנחנו ממשיכים הלאה".

הוא הודה לכל שותפיו במערכת הבחירות האחרונה - ובראשן שותפתו איילת שקד: "כואב לי עבור המדינה ועבורה שאיילת שכל כך מוכשרת תיפרד לזמן מה מהתפקיד אך אין לי ספק שהיא תשוב לשרת את העם שלנו". את הפוסט סיכם בהבטחה: "אתם תמשיכו מאיפה שהפסקתי. ואני מבטיח: בכל מקום בו אהיה, לעולם לא אפסיק להיות חייל של עם ישראל".

תוצאות האמת בבחירות (צילום: חדשות)
תוצאות הבחירות הרשמיות | צילום: חדשות
תוצאות בחירות 2019 הרשמיות והסופיות (צילום: חדשות)
צילום: חדשות

לאחר מכן פרסמה איילת שקד פוסט משלה ובו כתבה: "אני מודה לשותפי לדרך השר נפתלי בנט על דרך מופלאה, ערכית ואמיתית. בשנים האחרונות תרמנו להסטת הספינה הישראלית ימינה ברבדים רבים. אני מקווה שהיא תמשיך לשוט בכיוון הנכון".

שקד הוסיפה: "אני גאה ששירתי את עם ישראל כנבחרת ציבור וכשרת המשפטים בתקופה כה ייחודית בהיסטוריה היהודית. ריבונות יהודית איננה דבר מובן מאליו. זכינו ליטול חלק בתקומת העם היהודי בארצו. אני מבטיחה שאמשיך לשרת את הציבור בישראל בכל מקום אשר אפנה, באהבה ובמסירות. חברים, פעילים ותומכים יקרים, תשמרו על קשר".

על פי התוצאות הרשמיות והסופיות שיוגשו מחר בצהריים לנשיא ראובן (רובי) ריבלין, הימין החדש לא הצליחה לעבור את אחוז החסימה עם 138,598 קולות - מרחק של 1,263 קולות בלבד מאחוז החסימה (139,861 פתקים) וכ-5,000 קולות מרע"ם-בל"ד, שנכנסה לכנסת עם ארבעה מנדטים‎.

מלצר יוחלף בעיצומה של מערכת הבחירות (צילום: החדשות)
השופט חנן מלצר | צילום: החדשות

רק היום הזהירו בנט ושקד מפני "הונאה חמורה" בספירת הקולות. המתקפה שלהם הובילה את ועדת הבחירות בראשות שופט העליון חנן מלצר לפרסם הודעה תקיפה במיוחד: "הוועדה מבקשת להבהיר כי היא דוחה מכל וכל את טענת הימין החדש באמצעות השר בנט, כפי שפורסמו היום, שלפיהן ב-8% מהקלפיות נמצאו פערים ובחלקן הונאות חמורות". הוועדה הוסיפה כי מדובר בטענות מטעות וכן כי צוותים מטעם הוועדה בדקו לאורך הלילה והבוקר בדיקות מדוקדקות 66 הקלפיות ובתום הבדיקה הסתבר שיש לגרוע למפלגה שלוש קולות.