יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי פיזר את הערפל לגבי עתידו בהנהגת המפלגה כשהחליט אחר הצהריים (רביעי) להקדים את הפריימריז. הבחירות המקדימות יתקיימו בתוך חצי שנה, אך גבאי לא צפוי להתמודד בהן.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כבר עם היוודע גודל המפלה שספגה העבודה בבחירות, שאיבדה 18 מנדטים מהבחירות ב-2015 והגיעה לשפל הנמוך בתולדותיה עם שישה מנדטים בלבד, החלו להישמע קולות של גורמים במפלגה שקראו לגבאי להתפטר. בנוסף, נודע ל"חדשות" כי גבאי שוקל לפרוש מתפקידו ולמנות במקומו יו"ר זמני. הפעם האחרונה שזה קרה היה כשאהוד ברק עמד בראש העבודה.

עם קבלת התוצאות הראשונות קרא איתן כבל, אולי יריבו הקולני ביותר של גבאי, להתפטרותו: "גבאי עמד בהבטחתו והפיל את הבית עלינו, הכישלון רשום אך ורק על שמו. אין לו יותר מנדט לנהל את המפלגה וצריך להתפטר עוד הערב". גם מזכ"ל המפלגה ומקום 11 ברשימת העבודה קרא לגבאי ללכת הביתה.

בהודעה שפרסם יומיים לאחר הבחירות, גבאי הבהיר שבכוונתו להישבע כחבר בכנסת ה-21, אך ציין כי יקיים התייעצויות עם חברי המפלגה לגבי הקדמת הפריימריז. "אני מכיר ויודע מהו כובד המשקל והאחריות שמונחים על כתפיו של יושב ראש מפלגת העבודה", כתב גבאי.

"אמשיך לפעול למען תנועת העבודה והציבור בישראל וב-30 באפריל אשבע אמונים כחבר בכנסת ישראל ואשרת את הציבור מהאופוזיציה. בימים הקרובים אקיים התייעצויות עם חברי הכנסת של מפלגת העבודה לגבי הקדמת מועד הפריימריז לתפקיד יו"ר מפלגת העבודה ואפשרויות נוספות שעומדות על הפרק".