רגב: "שכונה" סמוטריץ': "בעיה מטורפת" (צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, Alex Kolomoisky, חדשות)
מירי רגב ובצלאל סמוטריץ'. ארכיון | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר, Alex Kolomoisky, חדשות

חשש במערכות אכיפת החוק מהמינויים הצפויים לתפקידי השרים לביטחון ופנים והמשפטים. גורמים במשטרה חוששים כי ראש הממשלה נתניהו ימנה לתפקיד השר לביטחון פנים את ח"כ בצלאל סמוטריץ' או את השרה מירי רגב ומוטרדים מדעותיהם הקיצוניות. "אם אחד מהם ימונה לתפקיד אז בשנה הבאה יותר ליהודים זבח פסח בהר הבית", אמר גורם במשטרה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הגורמים במשטרה מאמינים וחלקם מקווים שנתניהו לא ימנה את סמוטריץ' או רגב בשל דעותיהם הקיצוניות בעניין הר הבית והמגזר הערבי. גם מינוי של יריב לוין, שכבר היה במשרד כממלא מקום השר עד שארדן החליף אותו, יתקבל בתחושות מעורבות. במדור הארצי רוצים מישהו עם רקע ביטחוני כמו אבי דיכטר או יואב גלנט.

ציטוט גורמים במשטרה (צילום: החדשות)
צילום: החדשות
"נתניהו לא ימנה אותם" (צילום: החדשות)
"נתניהו לא ימנה אותם" | צילום: החדשות

גם במערכת המשפט לא רגועים. מה שהתחיל בקמפיין הבחירות כנראה יתקבע בסוף המשא ומתן הקואליציוני ואם לא תהיינה הפתעות, וכפי שפורסם אתמול במהדורה המרכזית, שר המשפטים הבא של מדינת ישראל יהיה אחד משניים: בצלאל סמוטריץ' או יריב לוין.

השופט אליקים רובינשטיין הביע חשש עמוק מהמינויים הצפויים בריאיון לרשת ב'. "אני במצבו רוח של גוואעלד, אבל אמיתי, לא של קמפיין בחירות", אמר. "לא יודע מי יתמנה לשר המשפטים, אבל הדיבור על המועמדים הוא לא של תיקון אלא של שבירה. זה לא שאין מקום לביקורת, אבל זה לא מה שקורה כאן".

גם לוין יתקבל בתחושות מעורבות (צילום: החדשות)
גם לוין יתקבל בתחושות מעורבות | צילום: החדשות
במשטרה מעדיפים את דיכטר או גלנט (צילום: החדשות)
במשטרה מעדיפים את דיכטר או גלנט | צילום: החדשות

גם אחרי מינויה של איילת שקד לתפקיד שרת המשפטים היו קריאות שבר, אך הפעם נראה שמדובר בתבהלה של ממש. "שני המועמדים חותרים תחת יסודות שיטת המשפט שלנו ושל כל מדינה נאורה אחרת", אמר שופט עליון בדימוס שמבקש לשמור על עילום שם עד להחלטה סופית בנוגע למינוי. "הם רוצים מערכת משפט שתשרת מערכת פוליטית".

"הרבה שנים פוליטיקאים מטפטפים לציבור שמערכת המשפט היא אליטה שדואגת לעצמה", הוסיף השופט. "אבל הדאגה למיעוט נובעת רק ממערכת משפט. מי שדואגת לעצמה היא המערכת הפוליטית. חלק מהציבור לא רואה את זה, וכשהוא נזכר - זה מאוחר מדי". ‎

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "צר לנו על אמירות בשמם של 'גורמים עלומים', משטרת ישראל עוסקת במשימות והאתגרים המשמעותיים העומדים לפתחה ואינה עוסקת במינוי שרים, ותקבל כל החלטה של הדרג המדיני".