מנכ"לית ועדת הבחירות המרכזית, עו"ד אורלי עדס, דמעה היום (רביעי) במהלך דיון של הוועדה לאישור התוצאות הסופיות, בזמן שדיברה על המתקפה של בנט ושקד על האופן שבו נספרו הקולות ונבדקו הקלפיות. עוד לפני ההצבעה על התוצאות שיוגשו לנשיא ריבלין, אמרה עדס שהיא "אינה יכולה להתעלם ממה שחווינו כאן במהלך השבוע האחרון". בשלב זה היא לא הצליחה להמשיך לדבר ופרצה בבכי: "אנחנו עוסקים כאן בכוחו של הקול אבל חווינו כאן במלוא העוצמה את כוחה של המילה. כוחה השלילי וכוחה של המתקפה חסרת המעצורים שבאה לפתחנו ושאותה נאלצנו להדוף בימים האחרונים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עדס הוסיפה: "הדפנו אמירות חסרות כל שחר שמטילות דופי ביושרנו שלנו וביושרו של הצוות המקצועי ושל הוועדה שמוכיח זה שנים רבות את מקצועיותו, אמינותו ונאמנותו. כל זאת נעשה לצערי מבלי לחשוב לרגע שמאחורי כל האלה עומדים אנחנו - כול עובדי ועדת הבחירות. כולנו אנשים בשר ודם, עובדי ציבור במלוא מובן המילה שעשו כל שביכולתם להצלחת המשימה הכל כך חשובה לנו ולמדינה".

לפני כן התייחס יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט חנן מלצר לביקורת של בנט ושקד ואמר כי "היו שניסו לערער על הלגיטימיות של הועדה ועל התוצאות, נהגנו בשוויון בכולם - לא תופסים אף אדם בצערו"‎‎.

החתימות על התוצאות הסופיות (צילום: חדשות)
החתימות על התוצאות הסופיות | צילום: חדשות

לאורך הימים האחרונים מאז שפורסמו תוצאות הבחירות הראשונות טענו ראשי הימין החדש בנט ושקד כי הופיעו אי סדרים בכמה קלפיות - דבר שעלול היה להטיל דופי בספירה ובעבודת ועדת הבחירות. אתמול, עוד בטרם הודו בהפסד, טענו השניים כי הייתה לא פחות מ"הונאה חמורה" וכי קולות עברו במכוון ממפלגה אחת לאחרת ב-8% מהקלפיות. ועדת הבחירות הגיבה בתקיפות לדברים ואמרה כי "בנט ושקד נמצאים במצוקה".

בנט ושקד (צילום: חדשות 2)
בנט ושקד | צילום: חדשות 2
רשימת הימין החדש. לא תיכנס (צילום: טוויטר, חדשות)
רשימת הימין החדש. לא תיכנס | צילום: טוויטר, חדשות

אחרי שהודו בהפסד, שקד אמרה היום כי היא "יוצאת לחירות משלי לפרק זמן שלא מתחייבת מהו". בהרמת כוסית במשרד המשפטים נפרדה כך נפרדה השרה היוצאת מעובדי המשרד באירוע וכינתה את התקופה הבאה שלה: שעת בין ערביים ציבורית".

"אנחנו מצויים בעת 'ממשלת מעבר', וכולכם הרי שמעתם - מי באכזבה ומי בהקלה - את תוצאות הבחירות ואת משמעותן, גם לגבי. זו עדיין איננה העת לסיכומים, בוודאי עוד נתפנה לכך. אבל לעת עתה, ערב חג הפסח, אני מבקשת לומר לכם עד כמה נקשרתי להוויית המשרד הזה, לעשייה ולפעלתנות המתקיימת בין כתליו, בידי האנשים והנשים הטובים ביותר בשירות הציבורי, שרבים מהם אני רואה כאן".