בנו של רה"מ, יאיר נתניהו (ארכיון) (צילום: פלאש 90, חדשות)
יאיר נתניהו (ארכיון) | צילום: פלאש 90, חדשות

יאיר נתניהו נגד בנט: בנו של ראש הממשלה טען כי נפתלי בנט "שרף" קולות של מחנה הימין, בציוץ שהפנה לאיש התקשורת ינון מגל - בעברו חבר כנסת מטעם הבית היהודי - שהחמיא לנפתלי בנט על שהקים את הימין החדש, ועל כך שנאבק לאחר התוצאות לזהות כשלים בספירת הקולות. "יכולת להשאר במקום הבטוח, אך העזת והוכחת אומץ בהחלטה לרוץ ולנסות לשבור את תקרת הזכוכית של הבית היהודי", החמיא מגל. "הוכחת גם נחישות ורוח לחימה במאבק על כל קול. תודה על מה שעשית, ובהצלחה רבה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בתגובה לציוץ, השיב נתניהו הבן: "תודה ששרף לגוש הימין ארבעה מנדטים?". מגל עקץ חזרה: "מי שתה לו את המנדטים וגרם לו ולפייגלין לא לעבור את אחוז החסימה?". נתניהו השיב: "על הליכוד אומרים 'שתה', על לפיד גנץ ביחס למרצ והעבודה לא אומרים כלום. רק אומרים הישג מרשים והיסטורי" - זאת חרף ההתייחסויות הרבות לפגיעה של כחול לבן במפלגות השמאל. בכלי התקשורת השונים. 

נפתלי בנט. "שתה 4 מנדטים" (צילום: מתוך פייסבוק, חדשות)
נפתלי בנט. "שתה 4 מנדטים" | צילום: מתוך פייסבוק, חדשות

נתניהו הבן המשיך וצייץ: "ועוד שאלה: מי לא למד מבחירות 92' ופיצל את הימין באופן חסר אחריות ללא שום סיבה? ומי דאג לאיחוד מפלגות הימין הקטנות שאחרת לא היו עוברות את אחוז החסימה, ספג ביקורת על 'ברית עם כהניסטים', ואפילו שריין מקום לבית היהודי ברשימת הליכוד באופן חסר תקדים?".

ינון מגל (צילום: פלאש 90 / מרים אלסטר, חדשות)
ינון מגל | צילום: פלאש 90 / מרים אלסטר, חדשות

על פי התוצאות הרשמיות והסופיות שהוגשו היום לנשיא ראובן (רובי) ריבלין, הימין החדש לא הצליחה לעבור את אחוז החסימה עם 138,598 קולות - מרחק של 1,453 קולות בלבד מאחוז החסימה (140,051 פתקים) וכ-5,000 קולות מרע"ם-בל"ד, שנכנסה לכנסת עם ארבעה מנדטים‎.