עימות חזיתי. ארדן ועודה
עימות חזיתי. ארדן ועודה | צילום: פלאש 90, מרים אלסטר

השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן פנה אמש (ראשון) ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לפתוח חקירה פלילית נגד יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה "בעקבות תיעוד הדברים הגסים שהטיח בשוטרים שמילאו את תפקידם במהלך אירועי סוף השבוע האחרון".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"לא ייתכן שחבר כנסת מכהן יקלל שוטרים ויפריע להם בעת מילוי תפקידם", מסר ארדן. "פניתי ליועמ"ש בדרישה לפתוח בחקירה פלילית כנגד עודה בגין ההתבטאויות המקומממות וההפרעה לשוטרים ששמרו על עצורי ההפגנה. הגיע הזמן שחברי הכנסת מהרשימה המשותפת ישלמו מחיר על מעשיהם ועל התנהגותם הגסה".

במכתב ששלח כתב ארדן: "אני פונה אליך בבקשה כי תורה לפתוח בחקירה כנגד ח"כ איימן עודה וכל מי שנלווה אליו, בגין עבירות של הפרעה לשוטר במילוי תפקידו, העלבת עובד ציבור, הפרת הוראה חוקית, איומים וכל עבירה אחרת שעולה מהתנהגותו כפי שנראתה בסרטון, וכפי שתעלה מחקירת האירוע והמעורבים בו".

שלשום בשעות אחר הצהריים הגיע ח"כ עודה לבית החולים רמב"ם בחיפה שם אושפז ג'עפר פרח, יו"ר מרכז מוסאוא לזכויות אדם, לאחר שלטענתו נחבל כשנעצר במהלך הפגנת הזדהות עם רצועת עזה. השוטרים במקום מנעו את כניסתו, ואילו חבר הכנסת תקף אותם מילולית: "מה הסיפור? אני חבר הכנסת איימן עודה. מה אתה רוצה? אני לא אעזוב את המקום. מי אתה שתגיד לי?".

כשהשוטרים ביקשו להבין את מי חבר הכנסת מעוניין לבקר, עודה השיב: "מי אתה בכלל? לך קיבינימט. תתבייש לך". בהמשך, כשהשוטרים איימו לעצור אותו, פנה הח"כ לאחר השוטרים ואמר: "אתה אפס". בריאיון ל"החדשות", עודה הגן על מעשיו ותקף בתורו את ארדן: "פשוט מאוד - השוטרים עברו על החוק, הוא לא מאפשר להם למנוע מח"כ לעכב אותו", טען. זה הכי ברור בחוק, הם לא יכולים לעכב ח"כ בזמן שהוא ממלא את תפקידו".

על השר ארדן, אמר עודה: "כשהשר לביטחון הפנים, השר האחראי על המשטרה, מאשים את הנהגת האוכלוסייה הערבית שהיא משתפת פעולה, שהיא אויבת מבפנים, אז מה יעשו השוטרים? אז השוטרים הולכים ברוח המפקד, ממש רוחו של המפקד".