יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה התראיין הערב (ראשון) למהדורת צאת החג עם דוריה למפל והתייחס לגינויים ששר הביטחון ליברמן והשר לביטחון הפנים ארדן מתחו עליו ועל יתר חברי סיעתו בשל השתתפותם בהפגנות ההזדהות האחרונות בחיפה עם רצועת עזה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אני מבקש שכל אזרח במדינת ישראל יבין: כשר הביטחון מאשים אותי, אני, שאני מחבל - שהשר לביטחון הפנים מאשים אותי שאני אויב מבית, מהגרועים שבאויבנו, זה מעשה חמור מאין כמותו", השיב עודה שהוסיף כי "כל הדברים האלה הם עבירות פליליות".

עודה טען כי האלימות המשטרתית לכאורה היא פועל יוצא של התנהלותו של ארדן: "כשהשר לביטחון הפנים, השר האחראי על המשטרה, מאשים את הנהגת האוכלוסייה הערבית שהיא משתפת פעולה, שהיא אויבת מבפנים, אז מה יעשו השוטרים? אז השוטרים הולכים ברוח המפקד, ממש רוחו של המפקד".

מעצרו של ג'עפר פרח בחיפה (צילום: חדשות)
רגע המעצר של ג'עפר פרח בחיפה | צילום: חדשות

על כך ששר הביטחון ליברמן טען כי מקומו של עודה בכלא אמר: "הוא יכול להתנגד אידאולוגית, להתנגד בכל פינה - אבל הוא לא יכול להאשים אותנו כבוגדים או מחבלים שמקומנו בבית הסוהר. זה לא יכול להיות שהשר לביטחון הפנים מאשים אותי ללא שום ראיה ללא כלום שאני אויב מבית".

בריאיון נשאל עודה גם על פציעתו של ג'עפר פרח, יו"ר מרכז מוסאוא לזכויות אדם, שלטענת משפחתו נגרמה בתחנת המשטרה: "החזירו אותו למעצר למרות שלרופאים הייתה חוות דעת אחרת".

הוא התייחס גם לכך שהגיע לבית החולים רמב"ם כדי לבקר את פרח, ומשכניסתו נדחתה בידי השוטרים שהיו במקום תועד תוקף אותם מילולית. לדבריו, העבירה היא של השוטרים ולא שלו. "פשוט מאוד - השוטרים עברו על החוק, הוא לא מאפשר להם למנוע מח"כ לעכב אותו", טען. זה הכי ברור בחוק, הם לא יכולים לעכב ח"כ בזמן שהוא ממלא את תפקידו".