רה"מ בביקורת על הנגבי (צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות)
הנגבי ונתניהו, ארכיון | צילום: יונתן סינדל / פלאש 90, חדשות

השר צחי הנגבי מילא במשך שלושה חודשים את מקומו של ראש הממשלה נתניהו במשרד התקשורת - אותו משרד שעובר כעת לידיו של השר איוב קרא, לאחר שהוצע קודם לכן לשר יריב לוין. הבוקר (שני) התראיין השר צחי הנגבי לגלי צה"ל, מתח ביקורת על התנהלות נתניהו בנוש - וגם חשף כי ראש הממשלה התנצל בפניו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"הבנתי שהתיק עובר לקרא במוצאי שבת, הייתי אצל ראש הממשלה בביתו לשיחה על מספר רב של נושאים והוא שאל אם יש לי עניין לדעת מי יהיה שר התקשורת הבא", אמר בריאיון לניב רסקין בגלצ. הנגבי חזר והדגיש מספר פעמים כי סירב להמשיך כשר התקשורת ולהיות מועמד לתפקיד בשל עיסוקיו האחרים כשר לשיתוף פעולה אזורי ש"ממלא את מרבית המשימות הרגישות במשרד החוץ בהיעדר שר במשרה מלאה - שם אני מעביר חלק גדול מזמני בשליחויות מדיניות רגישות".

הנגבי הוסיף כי "בשלושה החודשים שניהלתי את משרד התקשורת היה ברור שזה לפרק זמן מוגבל, כך גם ראש הממשלה הציג זאת. אלו העובדות". עם זאת, הנגבי לא הסתיר את אכזבתו מכך שהתפקיד הוצע ללוין ללא ידיעתו: "כשנתניהו הציע לי בשעתו להחזיק בתפקיד ל-3 חודשים זה היה אחרי שהציע ללוין והוא סירב. אני עשיתי ג'סטה, היה חשוב לנתניהו שמישהו יחזיק בתפקיד - אני לא ביקשתי, הוא לא הציע לי להישאר בתפקיד והצהיר פומבית כי מדובר בפרק זמן מוגבל".

מסיר מועמדותי מתפקיד השגריר במצרים (צילום: תומר נויברג / פלאש 90, חדשות)
מחליפו של הנגבי בתפקיד, איוב קרא | צילום: תומר נויברג / פלאש 90, חדשות

"לא הגיוני שאשמע על כך מעמית סגל"

"היה ברור לי שלא אהיה במשרד הזה, כשהוא הציע ללוין זה היה מפתיע לא במובן המהותי אלא במובן ההתנהלותי", ציין הנגבי. "אני לא יכול להגיד שההתנהלות הייתה ראויה, בגלל הקשר שלי עם ראש הממשלה ובגלל העובדה שאני באופן מעשי אחזתי בתיק – לא היה הגיוני ולא היה חברי שאני אשמע בתקשורת, מעמית סגל, על כך שהתפקיד הזה הוצע ליריב לוין. ראש הממשלה הבין את טעותו והתנצל בפניי - הסברתי לו שאין לי בעניין הזה יותר מדי טינה, היה צריך להתנהל אחרת, כי זה לא מכובד, למרות שהיה ברור שאני לא רוצה להישאר בתפקיד".

לדברי השר, "המושג נפגע מתאים יותר לגן ילדים אבל בין ידידים - ואני ונתניהו ידידים עשרות שנים – היה צריך להרים לי טלפון וליידע אותי. הדבר האחרון שאתה עושה במשחק שחמט כמו הפוליטיקה זה להיעלב: היחסים שלי עם ראש הממשלה הם רב מימדיים - הוא עזר לי הרבה יותר מכפי שעזרתי לו, הוא מינה אותי לשר משפטים בממשלתו הראשונה וביקש ממני להיות יו"ר ועדת חוץ וביטחון גם כשהייתי בקדימה, דבר שהפתיע רבים. לעיתים הוא מאוכזב ממני, לעיתים אני ממנו אבל אני מגונן עליו לרוב מטעמי חברות".

על מחליפו במשרד איוב קרא הגיב בדיפלומטיות ואמר: "לא נכון לצפות ממנו להיות מומחה לתקשורת. צריך לאפשר לו 100 ימי חסד ללמוד את התחום, יש שם אנשי מקצוע - המשרד זקוק להמון רפורמות, ואני מקווה שראש הממשלה והשר החדש יחד יתמקדו בנושאים המרכזיים ויקדמו אותם קדימה".