"אני גם בעל דעה", קרא (צילום: לשכת דובר עיריית באר שבע)
שר התקשורת הבא? איוב קרא | צילום: לשכת דובר עיריית באר שבע

הממשלה אישרה היום (שלישי) פה אחד את מינויו של השר בלי תיק, איוב קרא, לתפקיד שר התקשורת. המינוי מגיע לאחר שלשכת ראש הממשלה פרסמה מוקדם הבוקר הודעה על החלטתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו למנות את קרא. המינוי מגיע לאחר שנתניהו הציע בעבר את התפקיד לשר התיירות יריב לוין, אך זה סירב. במהלך סוף השבוע נפגש נתניהו פעם נוספת עם השר הזמני צחי הנגבי וככל הנראה הציע גם לו את התפקיד.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

עוד לפני ביקור טראמפ פנה ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר התיירות יריב לוין והציע לו את תיק התקשורת במקומו של השר המכהן הנגבי, שנכנס לתפקידו לפני שלושה חודשים בלבד.

מסיר מועמדותי מתפקיד השגריר במצרים (צילום: תומר נויברג / פלאש 90, חדשות)
יכול לחייך. השר קרא. (ארכיון) | צילום: תומר נויברג / פלאש 90, חדשות

השר הנגבי מונה לתפקיד במקומו של ראש הממשלה נתניהו כמחליף מקום. פנייתו של נתניהו לשר לוין הגיעה באותו השבוע שבו תאגיד השידור הציבורי "כאן" התחיל שידוריו, סוגיה שנחשבת לדרמטית עבורו של ראש הממשלה. אלא שהנגבי עצמו לא היה מעורב בהתקדמות הקמת התאגיד ופירוק רשות השידור, למרות העובדה שהוא מכהן כשר התקשורת.

החלטתו של נתניהו לוותר על תיק התקשורת התקבלה על רקע חשיפת התמלילים משיחות נתניהו-מוזס בחדשות 2. בטיסה חזרה מביקורו בארצות הברית אמר ראש הממשלה לכתבים כי החליט למנות את הנגבי לממלא מקומו במשרד התקשורת לתקופה של שלושה חודשים.

"מתנגד לחוק ההקלטות". הנגבי עם נתניהו (צילום: יונתן סינדל, פלאש 90)
הנגבי ונתניהו. (ארכיון) | צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

הנגבי מונה לשר התקשורת במקומו של ראש הממשלה לאחר שיו"ר האופוזיציה יצחק (בוז'י) הרצוג עתר לבג"ץ בדרישה שנתניהו ישעה את עצמו מהמשרד התקשורת. בג"ץ הורה אז לנתניהו לנמק מדוע הוא אינו עוזב את משרד התקשורת ושופטי בג"ץ ביקשו מהיועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לנמק מדוע לא הורה לנתניהו לעזוב את תפקידו בצל הפרשה.