משה קצב
נדחתה בקשתו לשחרור מוקדם | צילום: חדשות 2

החלטת ועדת השחרורים לדחות את בקשתו של משה קצב לניכוי שליש זוכה היום (רביעי) לברכתן של מספר חברות כנסת, שמיהרו להתייחס להכרעה. "אדם שלא הביע מעולם חרטה על מעשיו החמורים וללא בושה ירד לחיי המתלוננת נגדו - לא ראוי לשום הקלה בעונשו", אמרה יו"ר סיעת הבית היהודי שולי מועלם רפאלי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"בית המשפט גזר את דינו ואין שום קיצורי דרך", הוסיפה. "מעבר לכך, משה קצב נכנס לכלא כאישיות ציבורית ובהחלטה יש אמירה ציבורית ברורה - אנשי ציבור אינם מעל החוק ויש לדקדק איתם כחוט השערה".

חברת הכנסת שולי מועלם
"לא ראוי לשום הקלה בעונשו". מועלם | צילום: פלאש 90, חדשות

"לאנס שמסרב לקחת אחריות על מעשיו לא מגיע שעונשו יקוצר", אמרה יו"ר סיעת המחנה הציוני מרב מיכאלי. "כל החלטה אחרת של הוועדה הייתה בגידה באמון הציבור והפקרת הקורבנות של הנשיא לשעבר. אין בי שמחה לאידו של קצב, אבל במלוא הכבוד להתנהגותו הטובה בכלא - לא מגיעים לו פרסים".

"קורבנות האונס והפשעים המיניים של קצב ישלמו לנצח את מחיר המעשים שביצע בהן, את מחיר הרדיפה, השקרים והאיומים שהגיעו בעקבות התלונות שלהן", אמרה יושבת ראש מרצ זהבה גלאון. "שום דבר לא יקצר את 'עונשן' וטוב שמערכת המשפט החליטה שלא לקצר את שלו".

פורשת מהמרוץ. גלאון
"קורבנותיו ישלמו לנצח את המחיר" | צילום: יהונתן סינדל - פלאש 90

גם יושבת ראש נעמת גליה וולוך בירכה על החלטת ועדת השחרורים. "אני מעריכה מאוד את הוועדה שהייתה קשובה לרחשי הלב של הציבור והבינה ששחרורו יפגע פגיעה חסרת תקנה באמון הציבור ובמערכת הצדק", אמרה. "יכול להיות שאם קצב יישב עוד שנתיים בכלא הוא סוף-סוף יפנים את חומרת מעשיו ויואיל להתנצל בפני קורבנותיו ובפני הציבור כולו על הקלון שהטיל על כולנו. קצב אינו הקורבן כאן ומקוממת המחשבה שכך הוא תופס את עצמו".