בכירי המדינה חוגגים 49 שנים לאיחוד ירושלים - ובנט שוב מותח ביקורת על נתניהו: על רקע הצהרותיו של ראש הממשלה לאחרונה לפיהן הוא מעוניין לחדש את התהליך המדיני, שב ותקף אותו יו"ר הבית היהודי ושר החינוך נפתלי בנט.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

״יש כאלו, בארץ ובעולם, הנרתמים ליוזמות ערביות שונות, על פיהן נחלק את הארץ, נחלק חלילה את ירושלים, ונחזור לקווי 67׳ כי העולם לוחץ, ויש צורך לפייס אותו", אמר אמש (ראשון) השר בנט בנאום בישיבת מרכז הרב בבירה, והדגיש: "להם אני אומר בערב זה: לעולם לא".

"אנחנו כולנו עומדים כצוק איתן למען שלמות ארצנו, לא מגמגמים, לא מתבלבלים, לא מזגזגים", הבהיר בנט. "הגיע הזמן לומר בקול ברור: ארץ ישראל שייכת לעם ישראל. בעברית, באנגלית, ברוסית ובצרפתית, בקיץ, בחורף, כשיש בחירות וכשאין בחירות".

"אי אפשר להיות בעד ארץ ישראל בעברית ולהקים את מדינת פלסטין באנגלית", הדגיש יו"ר הבית היהודי. "רק כשנהיה חדים ונחושים תמיד, העולם יעזוב אותנו במנוחה. ועד אז, נצטרך כל יום לשחרר את ירושלים מחדש״.

"מעוניין בחידוש התהליך המדיני, אך ירושלים לא תחולק עוד"

הערב, בעצרת הממלכתית לציון 49 שנים לאיחוד ירושלים בגבעת התחמושת, הבהיר ראש הממשלה נתניהו כי "כבר 49 שנים שירושלים משוחררת מאזיקיה, ואנחנו לא נחזור למציאות ההיא. לא עוד. המציאות ההיא של עיר מחולקת, עיר פצועה, עיר שסועה - למציאות הזאת לא נחזור. הצבת דגלנו על הכותל הייתה שנייה בחשיבותה ליום הכרזת העצמאות של מדינת ישראל".

"מדינת ישראל רוצה שלום, אני רוצה שלום. אני מעוניין לחדש את התהליך המדיני שתכליתו השגת שלום. אבל שלום, אם יושג, ייכון במשא ומתן ישיר בינינו לבין שכנינו, שבסופו הם יכירו בזכות קיומה של ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי", הוסיף ראש הממשלה.

"רק בשל ריבונות ישראל בירושלים, היא הפכה לעיר פתוחה לכל שלוש הדתות, מה שלא היה נכון דורות-דורות, מאות בשנים קודם לכן", טען ראש הממשלה. "ישראל מכבדת את כל הדתות, מגנה על האתרים המקודשים לכל הדתות, ובמקביל אנחנו מוסיפים לבנות את ירושלים לכל תושביה, יהודים וערבים כאחד".