"יצא מפרופורציה". ד'אור (צילום: חדשות 2, שי אוקנין)
"מחבק את החייל". גולן | צילום: חדשות 2, שי אוקנין

האם מפגן התמיכה בחייל היורה יתקיים כמתוכנן? הזמרים אייל גולן ודוד ד'אור הצהירו הבוקר (שני) כי לא ישתתפו בעצרת התמיכה בחייל היורה, המתוכננת להתקיים מחר בכיכר רבין. לטענת גולן הוא לא מעוניין לקחת באירוע כדי לא לקחת צד פוליטי. "החלטתי אתמול לבוא ולתמוך בחייל ולחבק את משפחתו", ציין גולן בהודעה שפרסם הבוקר. "מעולם לא חשבתי לצאת נגד הרמטכ"ל, אותו אני מעריך מאוד. מעולם לא רציתי לצאת נגד צבא ההגנה לישראל, שהוא צבא העם".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"לצערי, חלק מהציבור לקח את זה למקומות של ערכים ודמוקרטיה, בעוד כל רצוני היה לבוא לשיר ולחבק, בשם האמנות ובשמי כזמר, כאדם", הוסיף גולן. "לצערי, אני רואה שיש כאלה שלוקחים את רצוני למחוזות פוליטיים, כאילו אני מכריז מלחמה כנגד צה"ל".

"קיבלתי עשרות פניות מאנשים כמוני, שמצד אחד החייל חשוב להם, ומצד שני ערכי המדינה והצבא הם נר לרגליהם, ולכן החלטתי לבטל את השתתפותי בעצרת מחר", הדגיש הזמר - שאתמול מיהר להצהיר כי החייל היורה הוא "הילד של כולנו". לדברי גולן, "הדמוקרטיה שלנו, שלטון החוק וצה"ל הם ערך עליון עבורי. אני מקווה בכל ליבי שהחייל ומשפחתו יהיו חזקים. חג שמח לכל ישראל".

"יצא מפרופורציה". ד'אור (צילום: פלאש 90)
"יצא מפרופורציה". ד'אור | צילום: פלאש 90

דוד ד'אור: "כל הנושא יצא מפרופורציה"

מוקדם יותר הודיע גם הזמר דוד ד'אור כי לא יוכל לקחת חלק בעצרת משום שנקבעה לו הופעה באותו ערב, אך גם ציין כי הוא אינו מעוניין להשתייך לזרם פוליטי כזה או אחר. "כל הנושא מבחינתי יצא מפרופורציה", אמר ד'אור לחדשות 2. "בסך הכל רציתי להביע אמפתיה למשפחת החייל. זו לא אמירה נגד הרמטכ"ל או נגד הצבא חלילה, אני מאמין במערכת המשפטית שלנו".

"אני לא אדם פוליטי והנסיון לשייך אותי לזרם כזה או אחר אינו רלוונטי", הוסיף ד'אור. "הבעתי תמיכה אנושית במשפחה שנמצאת במצוקה, לא ידעתי שמדובר באירוע עם אוריינטציה פוליטית ובכלל, ללא קשר, לא אוכל להשתתף באירוע כי יש לי הופעה".

"מקריבים את החייל". סאבלימינל (צילום: חדשות 2)
"מקריבים את החייל". סאבלימינל | צילום: חדשות 2

סאבלימינל: "מדובר בילד טוב שהפך לחייל מצטיין"

מנגד, סאבלימינל עדיין מתוכנן להופיע בעצרת. "הפוליטיקאים יצאו מכל פרופורציה", הסביר אתמול סאבלימינל לחדשות 2, "מדובר בילד טוב שהפך לחייל מצטיין. אני מדמיין את עצמי בנעליו או את הילדים, האחים שלנו, לא משנה. כולנו שם בסיטואציה עם המדים האלה. הוא נקלע לסיטואציה שבה הוא רואה שדוקרים את חבר שלו".

במהלך הריאיון שב ותקף הראפר את אמצעי התקשורת שלטענתו שפטה את החייל. "אני מתוסכל וכועס כי פשוט מקריבים את החייל הזה ורוצחים אותו בתקשורת פשוט כדי להראות טוב. אף אחד לא בדק וקרא את התחקיר, שעוד לא נגמר. עוד לא נגזר דינו אבל בתקשורת קוראים לו 'החייל הרוצח' או 'החייל היורה', אני חושב שמדובר בחייל מצטיין שירה במחבל".