"יצא מפרופורציה". ד'אור (צילום: חדשות 2, שי אוקנין)
השבוע: עצרת ענק למען החייל היורה | צילום: חדשות 2, שי אוקנין

הפרקליטות הצבאית תגיש מחר (שני) כתב אישום בגין הריגה נגד החייל שירה במחבל בתל-רומיידה. כעת מתברר שכמעט במקביל תתקיים בכיכר רבין עצרת תמיכה בחייל בהשתתפות אמנים בכירים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

למרות שהעבירה המיוחסת לחייל היא אחת החמורות בספר החוקים, שבגינה הוא עשוי להישלח לעד 20 שנות מאסר, בעצרת שארגנה משפחתו ושתתקיים ביום שלישי צפויים לקחת חלק הזמרים אייל גולן, סאבלימינל ודוד ד'אור.

"יצא מפרופורציה". ד'אור (צילום: פלאש 90)
גם הוא יופיע. דוד דאור | צילום: פלאש 90
"מקריבים את החייל". סאבלימינל (צילום: חדשות 2)
סאבלימינל | צילום: חדשות 2

"החייל הוא כמו הבן של כל עם ישראל", אמר אייל גולן לאחר הפרסום. "אני בא לתמוך בחייל ובמשפחתו".

"אני נחקר כי מפחדים ממה שיגידו בעולם"

בשבוע שעבר נחשפה בחדשות 2 עדותו המלאה של החייל היורה בפני החוקרים. התמלילים מהחקירה, שבהם טען החייל כי "אם הייתי יודע שזה מה שיקרה לי לא הייתי מתגייס", פורסמו לראשונה במהדורה המרכזית.

למרות שהגיע לזירה מספר דקות לאחר שהאירוע הסתיים, החייל טען בחקירתו כי חשש שהמחבל ממולכד: "באותה שנייה מישהו, אני חושב שאחד האזרחים, צועק 'תיזהרו, יש עליו אולי מטען', כאילו חגורת נפץ. וראיתי אותו עם מעיל שחור גדול, אני חושב סגור. התחילו לעלות לי סרטים של חוליית חמאס שאמרו לנו שמתכוונת לעשות פיגוע איכות, יכול להיות התאבדות. המעיל שלו היה פרוותי וגדול, ביום שמש חם ממש, 30 מעלות... כל הסרטים האלה גרמו לי לקבל החלטה לא פשוטה ממש בשבריר של שנייה, אני דורך את הנשק, אומר לאנשים שיזוזו ויורה לו כדור אחד בראש".

"הייתי די נסער, יכול להיות בגלל זה ושהידיים שלי היו מלאות בדם של אופיר (חברו החייל שנפצע בפיגוע, ג.פ.) ובכל מקרה אני לא רגיל ככה להגיע לזירה ולראות מחבל ככה מת, לא רגיל לראות אנשים מתים, מחבלים", הוסיף. בהמשך החקירה שב וטען החייל כי פעל על מנת למנוע אסון - ויצא כנגד הביקורת שמתחו מנהיגי הצבא והמערכת הפוליטית על תפקודו: "במידה והייתה לו באמת חגורת נפץ והוא היה מתפוצץ, מה היה קורה? כמה הרוגים היו? היו שואלים למה אף אחד לא חשב לוודא את הניטרול. וזה מה שעשיתי, וידאתי את הניטרול".

תקרית הירי בחברון שחוללה סערה: דקה אחר דקה