"ההר הוליד עכבר, חלק מרדיפה פוליטית": ראש הממשלה נתניהו התייחס הערב (שלישי) לפרשת המיליארדר הצרפתי מימרן במסיבת עיתונאים שערך במוסקבה לצדו של הנשיא פוטין,  - ודחה את הטענות לפיהן קיבל כספים אסורים. "ההר הוליד עכבר, אפילו לא הוליד עכברון, בקושי", הדגיש נתניהו. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"מיליון יורו לקמפיין בחירות ב-2009? לא מיליון יורו, לא קמפיין בחירות, לא 2009. מדובר על תרומה חוקית ומפוקחת לקרן שפתחתי לטובת מדינת ישראל. גם מהבלון הזה יצא כל האוויר. ברור שזה חלק מרדיפה פוליטית שיטתית, מה שלא הצליחו לעשות בקלפי מנסים לעשות עם האשמות שווא ועם ניפוח תקשורתי אדיר", הוסיף נתניהו.

נתניהו ומימרן, ארכיון (צילום: באדיבות "הארץ" ו"מדיהפרט")
מימרן ונתניהו. ארכיון | צילום: באדיבות "הארץ" ו"מדיהפרט"ראש הממשלה ציין באותה נשימה גם את ההאשמות בפרשת המעון ואמר: "רמסו את כבודה של רעייתי. היא סעדה את אביה, בן 96, ושילמה על כך מכספה הפרטי של המשפחה. אני מציע לכולכם לקורא את המאמר של רות גביזון - מחליפים ראש ממשלה בבחירות ולא במלחמת התשה משפטית ציבורית. אני מאמין במערכת המשפט שלנו ומכל הדברים לא ייצא כלום, כי אין כלום".

"הכסף הועבר דווקא לחשבון הפרטי של נתניהו"

גם אתמול (שני) נמשך קרב הגרסאות בין לשכת ראש הממשלה נתניהו לבין ארנו מימרן סביב תרומה שנתן איש העסקים הצרפתי ב-2001. לאחר שבלשכת נתניהו אישרו אמש כי מימרן תרם לקרן של נתניהו בזמן שזה לא מילא תפקיד ציבורי, מימרן עצמו טען כי הכסף הועבר דווקא לחשבון הפרטי של ראש הממשלה.

בריאיון לחדשות 10 מימרן שב וטען כי העביר סכום כסף לנתניהו, אולם בשונה מהודעת לשכת רה"מ - שציינה סכום של 40 אלף דולר - מימרן נקב בסכום גבוה בהרבה. "קודם כל, לא אמרתי מעולם מיליון אירו, אמרתי מיליון", אמר מימרן. "זה היה ב-2001, והכוונה הייתה למיליון פרנקים צרפתים, שזה 170 אלף אירו".

תגובות זועמות לרופא שלא מוכן לטפל ברה"מ (צילום: קובי גדעון / לע"מ, חדשות)
"לא הועבר כסף לחשבון הפרטי" | צילום: קובי גדעון / לע"מ, חדשות

"אני העברתי מהחשבון הפרטי שלי לחשבון הפרטי שלו", הבהיר מימרן. "אני חושב שזה היה 170 אלף אירו, אבל הסכום רשום ורשמי ואפשר לבדוק את זה. זה לא משהו שאני או הוא יכולים להחביא, זה רשום. אני זוכר את זה כ-170 אלף אירו, אם הוא אומר סכום אחר, אז זה כנראה מה שנכון כי אצלו יש את הרישומים. הגעתי לחגוג עם נתניהו כשהוא זכה ב-2009, שמונה שנים אחרי התרומה, ואין קשר לכסף שנתתי לו".