61 ממליצים לנתניהו (צילום: קובי גדעון / לע"מ, חדשות)
בלשכת רה"מ מכחישים | צילום: קובי גדעון / לע"מ, חדשות

אחרי שבסביבת נתניהו הכחישו אמש כי ראש הממשלה קיבל תרומה אסורה מאיש העסקים הצרפתי ארנו מימרן ואמרו שהוא קיבל את הכספים כשהיה אזרח - למטרות הסברה, היום (שני) נוקבים בלשכת נתניהו במספרים. בהודעת הלשכה נכתב כי מימרן תרם סכום של 40 אלף דולר לקרן של נתניהו, כשהאחרון לא מילא תפקיד ציבורי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"הטענה שארנו מימרן תרם מיליון אירו לקמפיין בחירות של מר נתניהו היא שקר משולל כל יסוד", הדגישו בלשכה. "לא הייתה שום תרומה כזו. באוגוסט 2001, כשמר נתניהו היה אזרח פרטי, מימרן תרם 40 אלף דולר לקרן לפעילות ציבורית של מר נתניהו, שכללה הופעות תקשורתיות ומסעות הסברה רבים בחו"ל לטובת מדינת ישראל, ונעשתה בהתאם לחוק".

אתמול בערב פורסם בערוץ 10 כי היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הורה לבדוק את העדות שמסר מימרן ולבחון האם יש מקום לחקירה פלילית.

המיליאדר שנאשם בפרשת "עוקץ המאה"
המיליאדר שנאשם בפרשת "עוקץ המאה" | צילום:

המיליארדר שמעורב בפרשה המכונה "עוקץ המאה"

לפני כשבועיים נחשף כי המיליארדר הצרפתי ארנו מימרן העיד במשפט המתנהל נגדו בפריז בפרשה שזכתה לכינוי "עוקץ המאה", בו טען כי תרם סכום של מיליון אירו לקמפיין הבחירות של ראש הממשלה בנימין נתניהו בשנת 2009. בעדותו, שעסקה בקשריו עם אישים בכירים ברחבי העולם, הוא אמר שתרם את הכסף לקמפיין של נתניהו.

מימרן נאשם שגנב סכום של 282 מיליון אירו ממשרד האוצר הצרפתי בשורה של עסקאות בהן היה מעורב. עיתון "הארץ" פרסם בעבר תחקיר שלפיו מימרן אף מימן לבני הזוג נתניהו חופשה באלפים, ואישר להם להשתמש בדירתו היוקרתית בפריז.

בישראל תרומה מהסוג שנתן לכאורה מימרן היא אסורה לפי החוק - אסור שאדם אחד יתרום סכום כסף גדול כל כך. בצרפת הדבר אינו מהווה עבירה על החוק ולכן במשפט בצרפת לא יתעמקו בעניין.